Переговори по Донбасу: ексміністр назвав варіанти для України

Дипломат Володимир Хандогій розповів, як потрібно розмовляти з Росією і чи актуальні Мінські домовленості

Переговори по Донбасу: ексміністр назвав варіанти для України

Про можливий "план Б", про який не раз говорила українська влада, коментуючи переговори по Донбасу, розповів дипломат, колишній в.о. міністра закордонних справ Володимир Хандогій в ефірі каналу "Україна 24".

"Розмови про план Б, а можливо, і про план В, Ц ведуться вже давно, і мені здається, що вони мають під собою підстави просто через те, що план А не працює, і ми повинні розуміти, що якщо певний період часу ми не досягаємо результатів, безумовно, ми повинні висувати нові ідеї, ініціативи. Експертне співтовариство давно вже говорить про необхідність модифікації формату і перегляду Мінських домовленостей. Мені приємно чути, що про необхідність плану Б заговорили на вищому рівні. Серед експертів цей план якщо не розроблявся детально, то пропонувалися варіанти, зокрема план може передбачати розширення нормандського формату переговорів", - сказав він.

Експерт розповів, як домогтися від Росії згоди на переговори:

"Щоб знати, чи йде на це Росія, нам потрібно запропонувати таким чином, щоб у них не було можливості відмовитися. У 2014 році був так званий "женевський формат", але з невідомих причин він не продовжився. Але тоді зустрічалися, принаймні, представники США. І друге - перегляд ієрархії кроків для виконання Мінських домовленостей». У підписаному в Парижі документі я не бачу конкретики й прориву".

Популярні відео

Раніше експрем'єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи черговий раунд переговорів голів МЗС країн "нормандської четвірки", назвав умову для домовленостей України з Росією.

Джерело Україна 24 Теги