Страхування медиків: у "Слузі народу" пояснили, що ухвалила Рада

Нардеп від партії "Слуга народу" Галина Янченко розповіла про виплати медикам, які захворіли на коронавірус, і звідки вони надходитимуть

Страхування медиків: у "Слузі народу" пояснили, що ухвалила Рада

Подробиці закону про страхування медиків, який 7 травня ухвалила Верховна Рада, розповіла нардеп від партії "Слуга народу" Галина Янченко в ефірі каналу "Україна 24".

"Сьогодні ми уточнили конкретно, це вже не постанова Кабміну, а конкретно в законі прописано, яка буде сума виплат – це 750 неоподаткованих мінімумів, в абсолютних числах це 1,5 млн грн. І так само ввели страхування здоров’я: якщо через ускладнення захворювання медик може залишитись інвалідом, то виплата йому буде в сумі 300 неоподаткованих мінімумів або 600 тис. грн", — сказала вона.

За словами Янченко, на виконання цього закону буде розроблений урядом порядок, тому що ці виплати здійснюватимуться зі стабілізаційного фонду.

"Ми створили стабфонд (Фонд боротьби з COVID-19 – ред.) в розмірі 65 млрд гривень. Враховуючи, що це вперше в історії України, буде особливий порядок виплат. Але відповідати за це буде МОЗ, яке буде на контакті з обласними управліннями здоров’я, які будуть відслідковувати, чи був випадок інфікування, як відбулося тощо", — пояснила депутат.

Вона додала, що виплати допомоги при летальних результатах затвердили ще 13 квітня. Тому всі випадки, які фіксуються з 13 квітня, мають компенсуватись.

Читайте також

Популярні відео

Джерело Україна 24 Теги