Є великий плюс — Стефанчук про поїздку Зеленського до США

Заступник голови Верховної Ради розповів, у чому особливість візиту президента в Штати

Є великий плюс — Стефанчук про поїздку Зеленського до США

Президент України Володимир Зеленський виступає у США як економічний амбасадор України, заявив у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

"Я бачу унікальну можливість для України почати новий стан взаємин зі США. Насамперед це полягає в тому, що було запропоновано нову стратегію розвитку України, тому що вже всі стомилися від слова "реформи". У нас настільки багато реформ… і тому ми пішли шляхом такої трансформації відносин між Україною і США. Це було перетворено в конкретні проєкти, в конкретні дії, які були презентовані США", — сказав він. 

Читайте також: "Слуга народу" назвала перші досягнення Зеленського у США: візит точно успішний

Стефанчук зазначив, що Зеленський продовжує популяризувати Україну.

"У чому ще великий плюс поїздки (Зеленського до США – ред.), що вона носить не лише характер офіційної, не лише зустріч президента з президентом, а ще багато зустрічей Зеленського з великим бізнесом США. Зеленський виступає як економічний амбасадор України. Важливо, що, крім офіційних домовленостей і досягнень, він продовжує пропагувати Україну як сучасну країну start up. Сьогодні буде низка зустрічей у Каліфорнії саме з ІТ, цифровим бізнесом. Такий бізнес має складати великий відсоток економіки України. І цим президент теж займається", — сказав він.

Нагадаємо, президенти України та США Володимир Зеленський і Джо Байден зустрілися 1 вересня у Вашингтоні. За результатами зустрічі було оприлюднено спільну заяву  про стратегічне партнерство. Зокрема, Україна і США домовилися активізувати роботу Комісії зі стратегічного партнерства (КСП).

Сторони закликали Росію виконати зобов'язання щодо припинення вогню на сході України. США підтвердили, що "ніколи не визнають російську спробу анексії Криму".

США заявили про готовність виділити 463 млн доларів на підтримку реформ в Україні, 60 млн доларів військової допомоги, 45 млн доларів гуманітарної допомоги.

Також США пообіцяли не допустити використання Росією "Північного потоку-2" як геополітичної зброї.

Джерело Україна 24 Теги