Від Байдена не було конкретики щодо членства України в НАТО - дипломат

Юлія Осмоловська вважає причиною такої позиції США ситуацію в Афганістані

Від Байдена не було конкретики щодо членства України в НАТО - дипломат

США невиразно висловилися про підтримку вступу України до НАТО, і причиною цього є ситуація в Афганістані. Таку думку в ефірі програми "Сьогодні Ранок" на каналі "Україна 24" висловила експерт-міжнародник, дипломат Юлія Осмоловська, коментуючи візит Володимира Зеленського до Вашингтона.

"Думаю, сильнішою могла б бути референція, що США підтримують висновки Бухарестського саміту НАТО 2008 року, де було чітко зафіксовано, що Україна стане членом НАТО. А така (теперішня - ред.) референція дуже м'яка, абсолютно не зобов'язуюча, вона не говорить у практичній площі про те, що США підтримують Україну стати членом НАТО. Мені не вистачило конкретики, яка була зафіксована раніше. Дивно, що США вибрали більш м'який шлях", - сказала Осмоловська.

Читайте також: Китай вибудовує в Азії альтернативне НАТО – Яковина

Експерт вважає причиною такої позиції США ситуацію в Афганістані, де в результаті виведення американських військ до влади прийшов радикальний рух "Талібан".

"Ситуація в Афганістані суттєво ускладнила для України контекст роботи з США щодо питань безпеки, і зокрема стосовно лобіювання США перспектив в НАТО, тому що зараз існує велика криза довіри між союзниками після того, як вони співпрацювали щодо виведення військ з Афганістану. Ця обережність зрозуміла. Добре, що візит відбувся, але конкретики від Байдена я не почула", - сказала Осмоловська.

Читайте також: Двосторонній рух триває — Кулеба про вступ України до НАТО

Зазначимо, що 20-й саміт НАТО відбувся у квітні 2008 року в Бухаресті. Одним з питань, що розглядались на саміті, було надання Плану дій щодо членства в НАТО Україні та Грузії. За інформацією ЗМІ, на саміті Володимир Путін натякнув тодішньому президенту США Джорджу Бушу, що в разі вступу України до НАТО Росія може почати відторгнення Криму і частини східної України. У 2014 році почалася агресія Росії проти України, тоді як Україна все ще не вступила до НАТО і не отримала ПДЧ.

Раніше в ефірі каналу "Україна 24" політолог Вадим Карасьов заявив, що Німеччина і Франція не хочуть вступу України до НАТО. "Німеччина і Франція розмірковують так: якщо Україна буде членом НАТО, Європейського Союзу, а Україна плюс Польща, Литва, країни Балтії, Румунія, Болгарія, Словаччина, Угорщина - Східна Європа буде домінуючою над так званою корінною Європою, Західною. Це змінює всі баланси, це не в інтересах Німеччини, Франції, інших західноєвропейських країн", - сказав він.

Джерело Україна 24 Теги