Зеленський: Україна боротиметься з енергетичною зброєю Росії

Питання енергобезпеки є пріоритетом для України, зазначив президент

Зеленський: Україна боротиметься з енергетичною зброєю Росії

Україна розраховує на підтримку США у випадку загрози своїй енергетичній безпеці через російський газопровід "Північний потік-2".

Про це заявив президент України Володимир Зеленський після зустрічі з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні, відповідаючи на питання телеканалу "Україна 24".

"Є деякі гарантії, про які говорив пан президент зі мною особисто. Він розуміє, що це пріоритетне питання сьогодні для України. Але ці гарантії будуть ще розроблятися. Ми з довірою ставимося один до одного, я маю на увазі наші країни. Проте, ми всі повинні мати деталі, а деталі завжди прив'язані до людей, які повинні за це відповідати... Бажання Сполучених Штатів, те, що я чув сьогодні принаймні, якщо будуть порушуватись українські права і якщо виникатиме питання енергетичної безпеки, Сполучені Штати будуть готові до впровадження санкційної політики", - сказав Зеленський.

Читайте також: Україні потрібні не обіцянки, а реальні контракти - Вітренко про транзит газу

За словами президента, він сказав своєму американському колезі "дуже відкрито, що, незважаючи ні на що, Україна боротиметься з цією енергетичною зброєю". 

Раніше США і Німеччина офіційно узгодили завершення будівництва російського газогону "Північний потік-2". Вони опублікували "Спільну заяву на підтримку України, європейської енергетичної безпеки та наших кліматичних цілей", повідомляє "Європейська правда".

США й Німеччина зазначили, що в інтересах України та Європи продовжити транзит російського газу через Україну після 2024 року. Німеччина зобов'язується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб зробити можливим продовження угоди з Росією про транзит газу через Україну до десяти років.

Президент Росії Володимир Путін 20 серпня після переговорів з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель заявив, що перспективи транзиту газу через Україну після 2024 року, коли завершується поточний контракт, залежать від європейських покупців - з урахуванням технічного стану й екологічних характеристик українського маршруту.

Путін зазначив, що Росія готова і після 2024 року транзитувати газ через Україну, "але повинні зрозуміти, на який термін і в якому обсязі, а для цього треба зрозуміти від європейських партнерів, скільки вони готові закуповувати", пише DW.

Нагадаємо, Україна і Росія 30 грудня 2019 року підписали договір про продовження на 5 років транзиту газу через українську ГТС. Згідно з документом, Росія зобов'язалася прокачати через Україну до Європи 65 млрд кубометрів газу 2020 року й по 40 млрд кубометрів на рік наступні чотири роки.

Джерело Україна 24 Теги