Голова МОЗ розповів, чим повинна завершитися медреформа в Україні

На думку міністра, масові звільнення лікарів можуть бути спровоковані тим, що лікарні не встигли підготуватися до нової системи фінансування

Голова МОЗ розповів, чим повинна завершитися медреформа в Україні

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ексклюзивному інтерв'ю каналу "Україна 24" розповів, чим повинна закінчитися реформа охорони здоров'я.

"Ми хочемо мати якісну і доступну медицину, якою ми зможемо пишатися, якій ми можемо довіряти, коли ми дзвонимо "103" і впевнені, що швидка приїде за 10-20 хвилин, що ця швидка довезе нас до лікарні, в якій нам нададуть 100 % якісну медичну допомогу і боротимуться за наше життя. Саме це є справжньою медициною, саме цим повинна закінчитися реформа - реформування галузі", - сказав Степанов.

Читайте також

Також міністр нагадав про систему допомоги конкретному пацієнту.

"Ми хочемо досягти принципу "гроші ходять за пацієнтом", що конкретна медична допомога надається конкретному пацієнтові, ми не платимо за зайві ліжка, за стіни, ми платимо за пацієнта, тобто держава гарантує, що пацієнтові буде надана медична допомога. Щоб це зробити, треба платити за конкретними тарифами, і ці тарифи повинні бути розраховані не з неба, а з реальної вартості лікування. Туди повинна закладатися реальна вартість лікарських засобів, винагорода лікарів, не в низькому рівні, а справедлива зарплата. Щоб йти цим шляхом, ми розрахували пакети по COVID-19, де врахована зарплата з урахуванням 300% доплат і були враховані всі лікарські засоби національного протоколу лікування, які ми затвердили на початку квітня", - сказав Степанов.

На думку міністра, термінів підготовки лікарень до нової системи фінансування виявилося недостатньо.

"Держава повинна була підготувати всі наші лікарні до другої моделі фінансування, до нових умов. Ці умови неможливо виконати за місяць, тому що умови, в яких працюватимуть наші лікарні, вони отримали за місяць-півтора до 1 квітня. У результаті аудиту ми побачили закриття лікарень, звільнення медпрацівників, які вже відбуваються. Я чітко зрозумів, що якщо це триватиме - звільнення медпрацівників стане масовим", - сказав Степанов.

Популярні відео

Нагадаємо, голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький розповів, що президент Володимир Зеленський не давав доручень щодо скасування другого етапу медичної реформи в Україні, мова йде лише про "виправлення прорахунків".

Раніше Зеленський заявив, що через другий етап медреформи в Україні можуть бути звільнені 50 тисяч медпрацівників і закриті понад 300 лікарень. Глава держави закликав МОЗ та Верховну Раду "виправити помилки" в реформі.

 

Джерело Україна 24 Теги