Вивести російські війська — Ляшко назвав головну умову гідного життя на Донбасі

Олег Ляшко прокоментував слова Володимира Зеленського про жителів ОРДЛО

Вивести російські війська — Ляшко назвав головну умову гідного життя на Донбасі

У Росії відповіли на звернення президента України Володимира Зеленського до мешканців ОРДЛО, що жителям Донбасу, які вважають цю територію російською, варто переїхати до РФ. Ситуацію прокоментував у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" лідер Радикальної партії Олег Ляшко

"Один відомий українець, виходець з Донецька, сказав: щасливий Донбас може бути в єдиній Україні. Я думаю, що до цього немає чого додати. Тому я бажаю президенту Зеленському успіхів у його планах повернути й Донбас, і Крим. Українці повинні жити в Україні як у себе вдома. Вони житимуть і пишатимуться своєю країною, коли ця країна дасть їм освіту, медицину, роботу, зарплату, гідне життя для їхніх дітей. А ми, українці, повинні дати Україні одне – свою любов, підтримку, повагу до своєї рідної землі.

Це має бути дорога із взаємним рухом. Не можна вимагати від України – от "Украина нам все должна", а тримати при цьому російський, ізраїльський чи ще якийсь паспорт у кишені. У мене один паспорт – український. І більше ніяких паспортів мені не треба. І я сплачую податки в цій країні. І я маю право вимагати у цієї влади, щоб вона приймала чесні закони на розвиток суспільства, економіки, бізнесу, на соціальний захист українців. Я як платник податків, громадянин маю право вимагати від влади чесності та справедливості. От що треба для того, щоб українці відчували себе в країні як вдома", — сказав він.

Читайте також: Якщо отримали в ОРДЛО паспорт Росії, краще виїхати й жити в гармонії з собою — Гармаш

За словами Ляшка, щоб українці на окупованих територіях жили як люди, треба одне – вивести звідти російські війська.

"А сьогодні, коли в них немає роботи, зарплати, коли їм пропонують кращі умови десь за кордоном, людина шукає, де краще. Так от, треба, щоб найкраще було в Україні. А сьогодні на окупованих територіях, на жаль, ми не можемо нічого зробити з однієї причини – тому що там російські війська. Щоб українці на окупованих територіях жили як люди, треба одне – вивести звідти російські війська, відновити український закон, український прапор, українську соціальну систему, влити величезні кошти у відновлення після російської окупації Донбасу.

Я думаю, що це справа не лише України, а всієї міжнародної спільноти. І я вважаю, що це має бути однією з тем переговорів президентів України та США в Білому домі. Відновлення Донбасу, відновлення інфраструктури Донбасу, деокупація Донбасу. США мають бути залучені до "нормандського" формату переговорів. "Нормандський" формат має бути змінений на Будапештський за участю країн, які гарантували нам недоторканість в обмін на здачу ядерної зброї", — сказав він.

Раніше в інтерв'ю телеканалу "Дом" Володимир Зеленський, зокрема, закликав жителів ОРДЛО, які вважають себе росіянами й що їхнє місце в Росії, "шукати собі місце в Росії". Думати так і продовжувати жити на території України президент назвав "великою помилкою".

Офіційний представник російського МЗС Марія Захарова у відповідь звинуватила Зеленського у намаганні "позбутися своїх виборців як непотрібних свідків невиконаної ним обіцянки про мир". Про це вона написала у своєму Telegram-каналі.

Джерело Україна 24 Теги