Арахамія про переговори Зеленського і Байдена: зустріч буде на підвищених тонах

Нардеп також зазначив, що в Конгресі США "є двопартійна підтримка України"

Арахамія про переговори Зеленського і Байдена: зустріч буде на підвищених тонах

Непублічна частина зустрічі президентів США і України Джо Байдена і Володимира Зеленського відбуватиметься на підвищених тонах після того, як Штати і Німеччина офіційно узгодили завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2".

Про це заявив в ефірі програми "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" глава фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія

"Північний потік-2" - це проект геополітичний. Нашими органічними союзниками в Європі є Велика Британія, Польща, країни Балтії. На "Кримській платформі" ми збираємо кілька десятків країн - це 23 серпня перед поїздкою Зеленського до США. Ми зараз вже з цими країнами на "зумі" обговорюємо єдину позицію. У кожної країни в США є діаспора - польська, балтійська, у них є контакти. Ми намагаємося кожен контакт у Конгресі сьогодні консолідувати в єдину позицію. Тому що коли Конгрес у вересні почне працювати, ви побачите, що він буде дуже сильно опиратися цьому рішенню Байдена. Залишаються ходи, і ми їх пропрацьовуємо - це взагалі-то головна тема візиту", - розповів "слуга народу".

Читайте також: Американський дипломат про візит Зеленського до США: хочемо, щоб Україна була успішною

За словами Арахамії, незважаючи на те, що візит Зеленського призначили на 30 серпня, коли Конгрес не працює, "ми сьогодні отримуємо десятки листів від конгресменів, які призупинять свою відпустку і приїдуть на зустріч". Він зазначив, що в Конгресі США "є двопартійна підтримка України".

"Я очікую, враховуючи градус, що як мінімум непублічна зустріч Зеленського з Байденом буде на підвищених тонах. США сьогодні багато в чому недооцінюють, а може вдають, що недооцінюють, удар, який вони завдають таким вчинком. Дипломатичною мовою кажуть, що "ми глибоко занепокоєні" тощо, а недипломатичною люди кажуть, як є. Коли партнери один з одним розмовляють, вони повинні говорити бачення очима одного партнера і іншого партнера. Всі розуміють, що зараз головна подача на Німеччину і загравання (США - ред.) з Росією - це, по суті, якась така неформальна коаліція проти Китаю", - заявив нардеп.

Нагадаємо, президенти США й України Джо Байден і Володимир Зеленський поспілкувалися телефоном 7 червня. Під час розмови Байден запросив Зеленського приїхати до Вашингтона.

Згодом у Білому домі повідомили, що Зеленський повинен зустрітися з Байденом у Вашингтоні 30 серпня.

Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Джо Байден не зацікавлений у тому, щоб візит Зеленського відбувся в період, коли буде засідати Конгрес.

"Справа в тому, що президент Зеленський і його команда досить жорстко ставлять питання про підтримку, про гарантії з боку Сполучених Штатів з надання ПДЧ, з протидії "Північному потоку-2". І в цих питаннях є широка підтримка в Конгресі США", - пояснив Грищенко.

Джерело Україна 24 Теги