Байден тисне на Зеленського перед зустріччю у США - Піонтковський

Зеленському дають зрозуміти, що від нього очікують у Вашингтоні повної згоди, зазначив політолог

Байден тисне на Зеленського перед зустріччю у США - Піонтковський

Президент США Джо Байден переніс переговори з президентом України Володимиром Зеленським з кінця липня на кінець серпня, щоб змусити його виконувати Мінські угоди в російській інтерпретації.

Таку думку в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" висловив російський політолог Андрій Піонтковський.

"Зеленському всіляко дають зрозуміти, що від нього очікують у Вашингтоні повної згоди з рекомендаціями Байдена. А рекомендацією Байдена буде: йдіть і виконуйте Мінські угоди, як вам кажуть Меркель, Макрон і Путін, і продовжуйте, як казав Лавров, крутитися на гачку Мінських угод. Офіс президента природно не влаштовує ця позиція, і вони хочуть там виступити з абсолютно іншою точкою зору України", - зазначив політолог.

Читайте також: Американський дипломат про візит Зеленського до США: хочемо, щоб Україна була успішною

Як підкреслив експерт, Зеленського "витримують якомога довше, надсилають екзаменаторів, які кидають тези, що Україна багато в чому не готова до повноцінного співробітництва, недостатньо реформ тощо".

"Загалом, це тиск на Зеленського, щоб він не заявив суб'єктну позицію України у Вашингтоні. І другий момент - це ізолювати від Конгресу, в якому Україна зараз має двопартійну підтримку", - заявив Піонтковський.

Нагадаємо, президенти США й України Джо Байден і Володимир Зеленський поспілкувалися телефоном 7 червня. Під час розмови Байден запросив Зеленського приїхати до Вашингтона.

Згодом у Білому домі повідомили, що Зеленський повинен зустрітися з Байденом у Вашингтоні 30 серпня.

Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Джо Байден не зацікавлений у тому, щоб візит Зеленського відбувся в період, коли буде засідати Конгрес.

"Справа в тому, що президент Зеленський і його команда досить жорстко ставлять питання про підтримку, про гарантії з боку Сполучених Штатів з надання ПДЧ, з протидії "Північному потоку-2". І в цих питаннях є широка підтримка в Конгресі США", - пояснив Грищенко.

Джерело Україна 24 Теги