Військовий експерт про нові обстріли на Донбасі: поки мовчатимемо, будуть втрати

За словами Жданова, сьогодні Україні "нема з кого спитати" за порушення режиму припинення вогню

Військовий експерт про нові обстріли на Донбасі: поки мовчатимемо, будуть втрати

Україна офіційно не визнала Росію стороною конфлікту на Донбасі, тому не може притягти її до відповідальності за ескалацію бойових дій.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Олег Жданов, коментуючи нові обстріли позицій ЗСУ.

"У мене питання - а з ким ми домовлялися? Ми ні з ким не домовлялися, просто оголосили про всеосяжне припинення вогню. Ми повідомили про це Російську Федерацію, ОБСЄ. Назвіть мені офіційну сторону, яка взяла на себе відповідальність за виконання домовленостей. Ось у чому проблема. Росія одразу рік тому підкреслила, що вони не є стороною конфлікту і не будуть нести відповідальність за виконання зобов'язань тією стороною. Ми ні з ким не домовлялися, нам нема з кого спитати, хто порушив", - заявив Жданов.

Читайте також: Військові навчання Росії та Білорусі: Арестович пояснив, чи є загроза для України

За словами експерта, ОБСЄ зафіксувала порушення, однак Україна офіційно не визнає Росію стороною конфлікту в міжнародних документах.

"У всіх санкціях чітко прописано - вони прив'язані або до незаконної анексії Криму, або введені за підтримку бойовиків на сході України. Немає жодної санкції, яка б була за участь Росії в конфлікті на Донбасі. Що ми можемо зробити у відповідь? Це суто наше рішення, і верховний головнокомандувач може віддати наказ, і світова практика збройних конфліктів каже, що треба стріляти у відповідь ще потужніше, і на випередження, як це робить Ізраїль і сама Росія в інших гарячих точках. Поки ми будемо мовчати і відповідати тільки дозволеною зброєю, ми будемо зазнавати втрат", - сказав він.

Читайте також: "Стіну" на Донбасі може зруйнувати Росія – експерт про ідею Зеленського

Нагадаємо, 26 липня незаконні збройні формування на Донбасі вкотре порушили режим припинення вогню та здійснили прицільний обстріл позицій Збройних сил України із забороненого Мінськими угодами важкого артилерійського озброєння.

В результаті обстрілу чотири військовослужбовці отримали осколкові поранення, ще троє – бойові травмування.

Раніше військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як Росія на Донбасі влаштовує курсантам військових училищ "тренування в умовах, наближених до бойових".

"Росія привозить курсантів артилерійських училищ і тренує їх в умовах, максимально наближених до бойових. У деяких випадках ми мали таку інформацію, що навіть застосовували курсантські розрахунки для ведення вогню по наших позиціях", - повідомив він.

Джерело Україна 24 Теги