Йтиметься про висоту порога безпеки — Арестович про зустріч Зеленського і Байдена

Олексій Арестович розповів, чого чекати від візиту президента України до США

Йтиметься про висоту порога безпеки — Арестович про зустріч Зеленського і Байдена

Президент України Володимир Зеленський зустрінеться з президентом США Джо Байденом 30 серпня. З ким ще він міг би зустрітися у Вашингтоні, відповів радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович у програмі "Велика п’ятниця" на телеканалі "Україна 24".

"Можу вам сказати напевно, що підготовка візиту йде планово. Я, наприклад, бачу по тому самому Міністерству оборони… Враження по-доброму такі, що нічого не відбувається з "Північним потоком-2"… як планувалося, так і йде. Щобільше, я передбачаю, що, можливо, будуть запущені якісь угоди, які підвищують поріг безпеки України, бачачи ситуацію, яка змінюється у зв’язку з американсько-німецькими домовленостями щодо "Північного потоку-2", — сказав він.

Читайте також: США намагаються вплинути на Зеленського перед візитом до Байдена - Піонтковський

Арестович зазначив, що кінцевий результат поки що важко передбачити.

"Мова зараз зайде про висоту порога безпеки, яку отримає Україна, отримає Польща, Східна Європа як така, щоб Путін не зміг використати "Північний потік-2" як енергетичну зброю. Не все так добре. Різні погляди є в США, в Німеччині. Ми ще поборемося, поки невідомий результат цієї боротьби. Але є трек, за яким ми рухаємося", — сказав він.

Нагадаємо, 7 червня президенти України Володимир Зеленський і США Джо Байден поговорили телефоном, Байден запросив Зеленського до Вашингтона

Одне з важливих питань для обговорення — газопровід "Північний потік-2", який Росія будує в обхід України, що може викликати падіння транзиту газу через українську ГТС.

Раніше генеральний директор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон розповів, яка єдина гарантія щодо транзиту газу може задовольнити Україну. "Новий контракт на транспортування газу на 10-15 років в обсягах не менших ніж є зараз. Всі інші гарантії, я вважаю, не забезпечують нам наповнення бюджету й отримання достатнього тарифного доходу для компанії", — зазначив він.

Джерело Україна 24 Теги