Україна не вестиме переговори щодо Донбасу в Мінську – Арестович назвав дві причини

Радник української делегації в ТКГ також розповів, до якої країни могли б переїхати переговори

Україна не вестиме переговори щодо Донбасу в Мінську – Арестович назвав дві причини

Українська сторона не погодиться на поновлення очного формату переговорів Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу в Мінську.

Про це в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" розповів радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович, коментуючи відповідну пропозицію Росії.

"Я не знаю, чим вони керуються, але українська делегація керується двома речами. Перше, ми вважаємо, що епідеміологічна ситуація не дозволяє нам їхати в Мінськ, і ми воліємо залишитися в режимі відеоконференції. Друге – це ситуація в Білорусі, а саме те, що ми не визнали обраним президентом Лукашенка. Україна відмовила йому в праві презентувати білоруський народ. Тобто в такому стані їхати в країну і апелювати до її посередницьких послуг було б величезною помилкою. Думаю, ми залишимося в режимі відеоконференції поки", - заявив Арестович.

Читайте також: До Мінська ніхто не поїде: Резніков про нове місце переговорів щодо Донбасу

Водночас він зауважив, що вибір іншого місця для переговорів замість Білорусі поки "має теоретичний характер", тому що різні країни дотримуються різних епідеміологічних заходів.

"Я думаю, в найближчий час все залишиться в режимі відеоконференції. Що стосується країн, які могли б прийняти – це могли б бути нейтральні країни, які не є країнами НАТО. В Європі це Австрія, Швейцарія. Пропозиції різні лунали – від Польщі, Туреччини, але згоду мають надати всі сторони. Чи погодяться росіяни взагалі на перенесення – поки невідомо", - додав радник української делегації в ТКГ.

Читайте також: Мінські угоди помилково вважають обов'язковими - Резніков про переговори щодо Донбасу

Нагадаємо, що представник Росії в ТКГ Борис Гризлов запропонував провести наступні переговори по Донбасу в очному режимі в Мінську.

Після виборів у Білорусі в серпні 2020 року, які супроводжувалися масовими протестами, Україна не визнала Олександра Лукашенка офіційно обраним президентом. Після цього представники української влади заговорили про перенесення переговорів щодо Донбасу з Мінська.

Зокрема, нардеп від "Слуги народу" Богдан Яременко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що перенесення переговорів - "це не те питання, яке можна вирішити в односторонньому порядку". За його словами, свою згоду повинні дати Росія й ОБСЄ.

Своєю чергою відомий журналіст Дмитро Гордон спрогнозував, що переговори про долю Донбасу будуть перенесені до Відня.

Джерело Україна 24 Теги