Україну поставили на розтяжку — експерт про загострення на Донбасі

Василь Вовк розповів про складний вибір, який стоїть перед Україною

Україну поставили на розтяжку — експерт про загострення на Донбасі

Біля Золотого на Донбасі відбувається загострення боїв. Як Україна повинна реагувати на збільшення зброї та військ, розповів експерт з питань державної безпеки Василь Вовк в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"У нас немає можливості не підпускати з того боку важке озброєння до лінії розмежування. Ми можемо це фіксувати разом з представниками ОБСЄ та інформувати міжнародну спільноту. Але суть в іншому, ми повинні прив'язувати це до подій, які нас очікують або вже відбуваються. Так ніхто чомусь не прив'язує позов РФ до України в ЄСПЛ. Коли він з'явився? Коли з'явилася точна дата візиту Зеленського в Вашингтон до Байдена. Відбувається нагнітання ситуації та випереджаючий тиск на президента Зеленського, щоб він прийняв і почав реалізовувати формулу Штайнмайєра. Йому про це однозначно скаже Байден під час зустрічі, Меркель це вже сказала", — заявив він.

Читайте також: Нормандський формат помре своєю смертю - дипломат

Експерт вважає, що Україна знаходиться між двома невигідними для себе варіантами.

"Він (Байден - ред.) скаже — Росія готова нападати, ми не можемо нічого зробити, бо ви відмовляєтеся від того, що підтверджено ООН, вибирайте два варіанти — або прийняти формулу Штайнмаєра, або ви відмовляєтеся від Мінських домовленостей, а ми вас тоді залишимо сам на сам з Росією. Бачите, в які умови нас ставлять? Ми будемо змушені піти на цю формулу, а чим вона закінчиться... У будь-якому випадку це менш небезпечно, ніж відмовлятися від Мінська. Нас поставили на розтяжку", — сказав він.

Нагадаємо, спецпредставниця чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі посол Хайді Грау після чергової зустрічі ТКГ заявила, що ситуація з безпекою на Донбасі в останні місяці продовжує погіршуватися, повідомляється на сайті ОБСЄ. "Зона навколо ділянки розведення сил і засобів поблизу Золотого перетворюється в гарячу точку", - сказала вона і додала, що СММ продовжує фіксувати збільшення використання важкого озброєння.

Раніше військовий експерт Олег Жданов розповів, що Росія на Донбасі влаштовує курсантам військових училищ "тренування в умовах, наближених до бойових". "Те, що ми зараз спостерігаємо системи, які зафіксувала місія ОБСЄ, це просто вихід на польові заняття і польові табори", — заявив експерт.

Джерело Україна 24 Теги