Компенсація Україні через запуск "Північного потоку-2": віцепрем'єрка назвала три пункти

Ольга Стефанішина розповіла, яку компенсацію за запуск російського газопроводу повинна отримати Україна

Компенсація Україні через запуск "Північного потоку-2": віцепрем'єрка назвала три пункти

Яку компенсацію Захід має дати Україні через запуск "Північного потоку-2", розповіла віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"В першу чергу це пакет енергетичних рішень. Це гарантія збереження транзиту і продовження контрактних відносин у рамках тристороннього контракту. Безпекові гарантії, які стосуються територіальної цілісності та суверенітету України – саме гарантії, а не домовленості. А також виконання зобов’язань ЄС щодо інтеграції ринків газу та електроенергії відповідно до угоди про асоціацію з ЄС", — сказала вона.

Читайте також: Ми розглядаємо "Північний потік-2" як загрозу національній безпеці — Вітренко

Стефанішина зазначила, що запит на формування компенсації був відправлений кілька місяців тому.

"Я запит про початок такої роботи направила понад сім місяців тому до Європейської комісії. На жаль, досі відповіді немає. Я сподіваюсь, що такі обставини стануть гарним підґрунтям, щоб ЄС подумав над цією пропозицією", — сказала вона.

Нагадаємо, Росія будує газопровід "Північний потік-2" в обхід України, що може викликати падіння транзиту газу через українську ГТС. Також відомо, що російська компанія "Газпром" не забронювала додаткові потужності на наступний газовий рік — з 1 жовтня 2021 по 1 жовтня 2022 року — через Польщу та Україну.

Президент США Джо Байден днями заявив, що на даному етапі будівництва проєкт "Північний потік-2" не можна зупинити. "Північний потік" завершено на 99%. Ідея про те, що можна було щось сказати або зробити, щоб зупинити його, була неможлива. Але у мене, як ви знаєте, були дуже плідні дискусії з Ангелою Меркель. І вона працює з урядом Німеччини з приводу зобов'язання, яке передбачає, що якщо насправді Росія докладе зусиль, щоб навмисно заподіяти шкоду Україні або іншим країнам, вони дадуть відповідь", — сказав він.

 
Джерело Україна 24 Теги