Росія відновлює імперські апетити — віцепрем'єрка про позов до ЄСПЛ

Ольга Стефанішина висловилася про позов Росії проти України

Росія відновлює імперські апетити — віцепрем'єрка про позов до ЄСПЛ

З юридичної точки зору теперішній позов Росії проти України до Європейського суду з прав людини виглядає смішним — про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Рішеннями ЄСПЛ в Україні займається Мін’юст. Якоюсь мірою нам буде легко, тому що такі самі позови були подані ще у 2014 році проти Росії. Вони вже прийняті до розгляду, визнана і юрисдикція, і порушення прав людини. Тому з юридичної точки зору теперішній позов Росії до ЄСПЛ виглядає смішним, а з геополітичної точки зору – достатньо цікавим. Для мене це елемент того, що Росія починає відновлювати свої імперські апетити", — сказала вона.

Читайте також: Нехтувати не варто — "слуга народу" про позов Росії проти України до ЄСПЛ

За словами Стефанішиної, Росія сприймає дії Заходу як слабкість.

"Відбувається формування діалогів США і ЄС щодо Росії, відбувся саміт, деякі європейські лідери заявили про відновлення, якщо не потеплішання, діалогу з Росією. Це говорить про те, що Росія послідовно… спочатку стаття Путіна, потім позов до ЄСПЛ… Можливо, для вільного світу, для демократичних країн це бажання закривати очі й не бачити кроки Путіна. Але для України очевидно, що Росія сприймає всі ці бажання вести з нею діалог як слабкість Заходу і можливість відновлювати свої інтереси", — сказала вона.

Нагадаємо, Росія вперше у своїй історії подала до ЄСПЛ міждержавний позов. На думку РФ, Україна винна у низці порушень, зокрема, загибелі мирного населення, придушенні свободи слова, водній блокаді Криму, а також у катастрофі літака авіакомпанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс MH17, у 2014 році.

В Офісі президента Володимира Зеленського вважають скаргу Росії абсурдом та елементом пропаганди — про це сказав радник керівника ОП Михайло Подоляк у коментарі "Українській правді".

Джерело Україна 24 Теги