Величезна помилка — експосол США про рішення Байдена щодо "Північного потоку-2"

Джон Гербст розкритикував рішення США про те, що "Північний потік-2" вже не можна зупинити

Величезна помилка — експосол США про рішення Байдена щодо "Північного потоку-2"

Рішення президента США Джо Байдена щодо запуску "Північного потоку-2" — це велика помилка, заявив експосол США в Україні Джон Гербст у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24". Він відповів на запитання, чи є угода США і Німеччини про запуск "Північного потоку-2" зрадою України.

"Я не вживав би слово "зрада" у зв'язку з рішенням адміністрації Байдена, це рішення — це величезна помилка, це суперечить американським інтересам. Але все-таки це не зрада. Багато в Конгресі розуміють, що це суперечить американським інтересам, і тому вони протистоять цьому рішенню", — сказав він.

Читайте також: Україна має отримати компенсацію після запуску "Північного потоку-2" - Плачков

За словами дипломата, теоретично Конгрес міг би скасувати це рішення.

"Можливо, що вони могли б прийняти закон, щоб анулювати рішення Байдена. Але, напевно, шанси на це невеликі. Все-таки для Білого дому це не дуже приємно, тому що багато їх критикують. Більшість американців підтримують президента Байдена. Це не означає, що його політика у всіх областях правильна. Знову ж таки, я вважаю це рішення жахливим. І я думаю, потрібно працювати зараз, щоб Конгрес анулював це рішення", — сказав він.

Нагадаємо, Росія будує газопровід "Північний потік-2" в обхід України, що може викликати падіння транзиту газу через українську ГТС. Також відомо, що російська компанія "Газпром" не забронювала додаткові потужності на наступний газовий рік — з 1 жовтня 2021 по 1 жовтня 2022 року — через Польщу та Україну.

Президент США Джо Байден днями заявив, що на даному етапі будівництва проєкт "Північний потік-2" не можна зупинити. "Північний потік" завершено на 99%. Ідея про те, що можна було щось сказати або зробити, щоб зупинити його, була неможлива. Але у мене, як ви знаєте, були дуже плідні дискусії з Ангелою Меркель. І вона працює з урядом Німеччини з приводу зобов'язання, яке передбачає, що якщо насправді Росія докладе зусиль, щоб навмисно заподіяти шкоду Україні або іншим країнам, вони дадуть відповідь", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги