Нехтувати не варто — "слуга народу" про позов Росії проти України до ЄСПЛ

Олена Мошенець прокоментувала позов Росії проти України через нібито численні порушення

Нехтувати не варто — "слуга народу" про позов Росії проти України до ЄСПЛ

Україна не повинна нехтувати позовом Росії до ЄСПЛ — про це заявила народна депутатка з фракції "Слуга народу" Олена Мошенець у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Це глибокий цинізм. Росія витягнула, на її думку, певний козир, коли вона звертає на себе увагу міжнародної спільноти таким чином. Тобто ми зараз, на думку Росії, маємо відірватися від усього того, що згідно з міжнародним правом саме окупант несе відповідальність за окуповані території – це стосується води в Криму тощо. Нібито Росія лише сьогодні зрозуміла, що немає води. Вона таким чином (позовом до ЄСПЛ – ред.) звертає на себе увагу. Це таке виторговування для себе певних можливостей, переговорних позицій", — сказала вона.

Читайте також: Демонстрація безмежного нахабства — Чубаров про позов Росії проти України в ЄСПЛ

На думку депутатки, Росія невдоволена підготовкою до "Кримської платформи".

"Плюс Україна в підготовці до «Кримської платформи». У Росії розуміють, що ми матимемо величезну кількість нових дипломатичних відносин, договорів, певних переговорів, де, зокрема, буде обговорюватись питання Росії, бо це країна-агресор, яка зараз погрожує всій Європі, не лише Україні. Про це ми маємо щогодини говорити голосно на весь світ. 

З іншого боку, кожен юрист скаже, що нехтувати таким позовом не варто. Ми повинні зараз використати це, щоб надати максимальну нашу доказову базу, звернути увагу на все те, що було зроблено, долучитися, щоб затвердити свою позицію", — сказала вона.

Нагадаємо, Росія вперше у своїй історії подала до ЄСПЛ міждержавний позов. На думку РФ, Україна винна у низці порушень, зокрема, загибелі мирного населення, придушенні свободи слова, водній блокаді Криму, а також у катастрофі літака авіакомпанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс MH17, у 2014 році.

В Офісі президента Володимира Зеленського вважають скаргу Росії абсурдом та елементом пропаганди — про це сказав радник керівника ОП Михайло Подоляк у коментарі "Українській правді".

Джерело Україна 24 Теги