Демонстрація безмежного нахабства — Чубаров про позов Росії проти України в ЄСПЛ

Глава Меджлісу розповів, як Україна повинна реагувати на скаргу Росії

Демонстрація безмежного нахабства — Чубаров про позов Росії проти України в ЄСПЛ

Росія звернулася до Європейського суду з прав людини з міждержавною скаргою на Україну, звинувативши її у низці порушень. Цей позов прокоментував голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Те, що Росія подала міждержавний позов проти України – це демонстрація безмежного нахабства, метою якого є бажання відвернути увагу світу від тих злочинів, які скоює Росія, зокрема і на окупованих територіях. Я думаю, наша реакція має бути такою: ми маємо сприймати це як шоу і доводити до відома світу, що ніхто в таких шоу не має брати участь. Це шоу бандитів, які намагаються виправдати свої злочини на українській землі", — сказав він. 

Читайте також: Росія хоче затягнути час розгляду позовів України в ЄСПЛ - юрист

Політик впевнений, що позов Росії не буде прийнятий.

"Я впевнений, що ЄСПЛ не прийме позов Росії, оскільки в нас є вже проміжне рішення і Європейського суду з прав людини, у нас є рішення і Міжнародного суду ООН щодо позовів України проти Росії, зокрема щодо незаконної заборони Меджлісу кримськотатарського народу. Росія до цього часу не виконала жодного з проміжних рішень Міжнародного суду ООН. Росія також відкидає рішення ЄСПЛ стосовно громадян власне Росії, але які не подобаються Москві. Я впевнений, що ЄСПЛ не прийме цей позов Росії", — сказав він.

Нагадаємо, Росія вперше у своїй історії подала до ЄСПЛ міждержавний позов. На думку РФ, Україна винна у низці порушень, зокрема. загибелі мирного населення, придушенні свободи слова, водній блокаді Криму, а також у катастрофі літака авіакомпанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс MH17, у 2014 році.

В Офісі президента Володимира Зеленського вважають скаргу Росії абсурдом та елементом пропаганди — про це сказав радник керівника ОП Михайло Подоляк у коментарі "Українській правді".

Джерело Україна 24 Теги