США не можна підключати до Нормандського формату - Данилюк

На думку екссекретаря РНБО, Росія усвідомлює негативні наслідки і тому не виступає проти

США не можна підключати до Нормандського формату - Данилюк

Приєднання США до Нормандського формату - це невірний шлях, Росія це розуміє і тому не виступає проти. Таку думку в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" висловив екссекретар РНБО Олександр Данилюк.

"Я постійно підкреслював, що приєднання США до Нормандського формату є хибним шляхом. І мене дивує, що позиція нашої влади збігається з позицією російської влади. Тому що наша влада чомусь хоче постійно втягнути США в цей формат. Це помилка. Формат тупиковий", - сказав Данилюк.

Читайте також: Нормандський формат поставлений на паузу — дипломат дав прогноз

Він вважає, що США можуть позбутися свого потенціалу в разі підключення до переговорів щодо Донбасу.

"Чому Росія не проти цього? Тому що якщо США приєднаються до тупикового формату, тоді всі можливості, потенціал США будуть зруйновані, нівельовані. Тому Росія і не проти. Так, може, нашій владі теж треба змінити позицію?" - сказав Данилюк.

Читайте також: Нормандський формат добігає кінця — експерт назвав причини його неефективності

За його словами, "якщо і залучати США, то до нового формату з абсолютно новими підходами".

Зазначимо, раніше глава Адміністрації президента Росії Дмитро Козак в інтерв'ю виданню Politique Internationale висловився, що у Росії "немає принципових заперечень" щодо участі США, Великої Британії і Канади в Нормандському форматі, але "в цьому немає потреби".

Нагадаємо, що дипломат, експосол України в США Олег Шамшур в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" заявив, що Нормандський формат вичерпав свої можливості і з часом може "померти своєю смертю".

Джерело Україна 24 Теги