Нормандський формат помре своєю смертю - дипломат

Олег Шамшур зазначив, що Путін ще 2019 року в Парижі дав зрозуміти, що домовлятися марно

Нормандський формат помре своєю смертю - дипломат

Нормандський формат вичерпав свої можливості і з часом може "померти своєю смертю". Таку думку в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" висловив дипломат, експосол України в США Олег Шамшур, коментуючи слова глави Адміністрації президента Росії Дмитра Козака про те, що Росія "не проти" участі США в переговорах.

"Я вже мав можливість переконатися, спостерігаючи зсередини за переговорами в Парижі (в 2019 році - ред.), що Нормандський формат, Мінський процес вже вичерпали свій потенціал, і, можна сказати, вперлися лобом в стіну. Саме через те, що в Парижі Путін однозначно сказав про те, що Росія не готова йти на якісь конструктивні кроки в плані реалізації рішення тих питань, без яких врегулювання на Донбасі для України нецікаво і небезпечно", - сказав дипломат.

Шамшур нагадав, що всі питання не вирішуються саме через позицію Росії, якій вдається утримувати стратегічну ініціативу.

"Час після паризького саміту показав, що навіть ті питання, де нібито про щось домовилися, наприклад, про припинення вогню, обмін полоненими, - не вирішуються. І не вирішуються саме через позицію Росії, яка, як завжди, намагається "грати на гармошці": то зменшуючи тиск, коли їй потрібно, то підвищуючи, але завжди намагаючись утримати стратегічну ініціативу, і, на жаль, їй це вдається", - сказав експосол.

Читайте також: Остання спроба — експерт розповів про долю нормандського формату щодо Донбасу

Шамшур допустив, що з формату ніхто не буде виходити, але він сам по собі припинить своє існування.

"Я не думаю, що хтось вийде першим, але не виключаю, що цей формат може померти своєю смертю", - сказав Шамшур.

Читайте також: Україні знову викручуватимуть руки — Піонтковський про нормандську зустріч

Відзначимо, що Козак в інтерв'ю виданню Politique Internationale сказав, що у Росії "немає принципових заперечень" щодо участі США, Великої Британії і Канади в Нормандському форматі, проте "в цьому немає потреби".

Нормандський формат - група глав країн (Україна, Німеччина, Франція, Росія), їх радників, метою діяльності якої є припинення війни на Донбасі. Перше засідання відбулося 2014 року в Нормандії під час святкування 70-ї річниці висадки союзників; останнє засідання на рівні глав держав пройшло в Парижі 2019 року.

Нагадаємо, раніше дипломат, надзвичайний уповноважений посол України Костянтин Єлісєєв в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заявив, що пауза в Нормандському форматі переговорів з Донбасу може затягнутися надовго.

Джерело Україна 24 Теги