Телефонували з США і переконували не стріляти: Саакашвілі про анексію Криму

За словами Саакашвілі, на Україну був "божевільний тиск"

Телефонували з США і переконували не стріляти: Саакашвілі про анексію Криму

Під час анексії Криму Захід переконував Україну не чинити збройний опір Росії.

Про це в ефірі проєкту "Перші" на телеканалі "Україна 24" розповів глава виконкому Національної ради реформ Михайло Саакашвілі.

"Росія у будь-якому разі зробила б агресію - без приводу чи з приводом. Якби Янукович залишився, це дуже полегшило б Росії завдання. Тому що за легітимного президента вона б робила все що завгодно, на значно більшій території. Зважаючи на те, що вони знали б, що його через декілька місяців не буде", - зазначив він.

Читайте також: Саакашвілі назвав головного ворога України

За словами Саакашвілі, це "був би найгірший вихід з ситуації".

"Те, що пропонували європейці, типу як "компроміс" - ніякий це не був компроміс, тому я був категорично проти, намагався їх умовити цього не робити. Але я розумію, що тиск був божевільний. Так само як і тиск був божевільний під час Криму. Телефонував Джон Керрі (глава Держдепу США 2013-2017 - ред.) і говорив: "Не повторюйте такої самої дурості, як і Саакашвілі, не стріляйте". Добре, здали без пострілу, і що, через це Донбас не стався?", - заявив він.

Раніше голова виконкому Ради реформ Михайло Саакашвілі в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, яке місто стане першою стратегічною ціллю президента РФ Володимира Путіна у разі наступу на Україну.

"Маріуполь - це перша ціль Путіна. Для мене зустріч Байдена з Путіним - це останній реалістичний шанс уникнути в найближчі місяці великомасштабного нападу Росії, зокрема на Маріуполь, Херсон, Одесу", - підкреслив він.

Джерело Україна 24 Теги