Зеленський на це не піде — політолог про формулу Штайнмаєра щодо Донбасу

Політолог Вадим Денисенко розповів, за якої умови Зеленський може погодитися на імплементацію формули Штайнмаєра

Зеленський на це не піде — політолог про формулу Штайнмаєра щодо Донбасу

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель на брифінгу перед вечерею з президентом України Володимиром Зеленським заявила про необхідність імплементації "формули Штайнмаєра" в законодавство України. Цю заяву прокоментував у програмі "Реальна політика з Євгенієм Кисельовим" на телеканалі "Україна 24" політолог Вадим Денисенко.

"Зеленський розуміє, що на це йти неможливо (імплементацію "формули Штайнмаєра" — ред.). І якщо не буде прямої російської агресії, масштабної, ні на які підписання подібних речей Зеленський не піде", — сказав він.

Читайте також: Україні потрібна своя "формула": дипломат про вибори в ОРДЛО

На думку експерта, Захід думатиме над новими формами

"Я буду тут оптимістом. Я розумію, що тиск буде, що будуть вигадувати якісь нові формули, пропонуватися нові варіанти, але в тому варіанті, який пропонувався у вигляді "формули Штайнмаєра", кластерних речей, — я дуже сумніваюся, що Зеленський на це піде, якщо не буде прямої агресії", — сказав він.

"Формула Штайнмаєра" — варіант виконання одного з пунктів мінських домовленостей — визначення статусу Донбасу. Її запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у кінці 2015 року, коли він займав пост міністра закордонних справ ФРН.

Відповідно до цієї формули, Донбас на момент проведення там місцевих виборів повинен тимчасово отримати особливий статус. Отримати його на постійній основі він зміг би лише після того, як результати цих виборів визнала б ОБСЄ, під контролем якої має пройти голосування.

Джерело Україна 24 Теги