Арахамія: Китай для України - партнер номер один

Обсяг торгівлі з Китаєм більший, ніж з ЄС, зазначив "слуга народу"

Арахамія: Китай для України - партнер номер один

Партнером номер один для України сьогодні є Китай, зближення з ним дає дуже позитивний ефект для економіки.

Про це в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" розповів глава фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія. На запитання, чи може демонстрація зближення з Китаєм бути натяком для США, що необхідно збільшити підтримку України, "слуга народу" відповів:

"Я вважаю, що це трошки маніпуляція. В Україні мало людей знають, що за останні три роки Китай - торгово-економічний партнер України номер один, як з імпорту, так і експорту. Обсяг, який вони генерують, 15,4 млрд доларів - це більше, ніж весь імпорт-експорт з ЄС та іншими країнами. Якщо у нас є економічний партнер, з яким ми вже торгуємо повною мірою, чи повинні ми з ним партнерствувати? Чи повинні робити якусь блокаду через те, що щось не подобається американцям або комусь ще?"

Читайте також: Партнер чи ворог для України: глава МЗС оцінив відносини з Китаєм

Як зазначив Арахамія, "дуже важливо вирівняти всі відносини з Китайською Народною Республікою, тому що це партнер номер один".

"Навіть збільшення обсягів на 10% дає дуже крутий ефект для внутрішньої економіки. Друге. Наприклад, партнер номер один для США із сусідніх країн - це Польща. За останні три роки вона отримала кілька мільярдів доларів від КНР як інвестиції в інфраструктурні проєкти. Ніхто ж не каже, що це "зрада" партнерства зі США. Якщо говорять про гроші - це нормально, всі гроші беруть, будують", - заявив нардеп.

Читайте також: Україна є загадкою для Європи — "слуга народу" про співпрацю з ЄС

Раніше у Кабміні повідомили, що Україна і Китай підписали міжурядову угоду про співпрацю в галузі будівництва інфраструктури та реалізації спільних проєктів. Серед пріоритетів співпраці - залізничний транзит, аеропорти, порти, комунікації та муніципальне інженерне будівництво. Очікується, що сторони затвердять потенційні проєкти співпраці, які підтримуватимуться коштами КНР.

Крім того, китайське державне агентство новин "Сіньхуа" процитувало слова глави фракції "Слуга народу" в парламенті Давида Арахамії про те, що принципи "Слуги народу" і Комуністичної партії Китаю багато в чому збігаються, передає "Українська правда". За словами Арахамії, партія має намір переймати досвід Комуністичної партії Китаю в управлінні економікою та розбудові держави.

Джерело Україна 24 Теги