Після звільнення Авакова МВС буде розділене, це 100% - Карасьов

За словами експерта, таким чином закінчується політичний режим попередніх часів

Після звільнення Авакова МВС буде розділене, це 100% - Карасьов

Після звільнення Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ Міністерство внутрішніх справ буде розділене на різні структури. Таку думку в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" висловив політичний аналітик Вадим Карасьов.

За словами Карасьова, Аваков створив "суперміністерство".

"У пана Авакова, коли він був міністром внутрішніх справ, був дуже потужний ресурс. Він створив суперміністерство. Зверніть увагу, що до Міністерства внутрішніх справ входять Національна поліція, Національна гвардія, прикордонники, ДСНС, Міграційна служба. Подивіться на Росію, там Росгвардія окремо, Міграційна служба окремо, прикордонники підкоряються ФСБ, і є окремо Міністерство надзвичайних ситуацій", - сказав експерт.

Читайте також: Після Авакова в Кабміні буде ще дві відставки - Гордон

Карасьов вважає, що МВС буде розділене на різні структури, частина з яких буде підпорядкована президенту.

"Те, що він був міністром з попередніх політичних часів, не влаштовувало президента і, найімовірніше, після зміни міністра це міністерство будуть фрагментувати. Думаю, заберуть звідти прикордонників, Національну гвардію підпорядкують президенту. Це 100% буде перший крок. Міграційну службу, ДСНС... Так що проблема не в тому, що закінчиться політична епоха з відходом Авакова. Вона закінчиться ще й тим, що фактично буде демонтований політичний режим попередніх часів. Монастирський (кандидат на пост міністра внутрішніх справ - ред.) не буде сперечатися з тим, що потрібно реформувати МВС, а все решта - вже похідні речі, про які навіть не варто говорити", - вважає Карасьов.

Читайте також: Аваков на політичну пенсію не піде: політолог про нову посаду для глави МВС

Нагадаємо, що 15 липня Верховна Рада звільнила Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ після його заяви про відставку, поданої 13 липня. Звільнення підтримав 291 депутат за мінімально необхідних 226. Аваков очолював МВС понад 7 років. У фракції "Слуга народу" запропонували призначити на цей пост Дениса Монастирського.

Раніше політолог Дмитро Співак в ефірі програми "Хард з Влащенко" на каналі "Україна 24" заявив, що Аваков не буде балотуватися в мери Харкова і, можливо, стане прем'єр-міністром.

Джерело Україна 24 Теги