У мери Харкова не піде: Співак спрогнозував подальшу долю Авакова

Політолог вважає, що глава МВС, який подав у відставку, може стати прем'єр-міністром

У мери Харкова не піде: Співак спрогнозував подальшу долю Авакова

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який подав у відставку, не буде балотуватися в мери Харкова і, можливо, стане прем'єр-міністром. Такий прогноз в ефірі програми "Хард з Влащенко" на каналі "Україна 24" озвучив політолог, юрист Дмитро Співак.

"Що буде сьогодні з вулицею, з радикалами? З фактора стабільності це може стати фактором нестабільності. Перший варіант - що вони домовляться з президентом і Аваков залишиться в команді Зеленського. Варіант номер два - вони не домовилися, і Аваков, припустимо, йде в крило до Турчинова і Порошенка. А тоді, з урахуванням колосальної політичної нестабільності, повної "дупи" економічної та соціальної восени почнуться такі потрясіння, що якщо трохи підштовхнути з боку вулиці, то ми будемо не просто напередодні "грандіозного шухеру", а можемо опинитися напередодні дострокових виборів, не тільки парламентських", - сказав Співак.

Також він озвучив власний прогноз.

"І третій варіант - це мій особистий прогноз. Уявімо ситуацію: осінь, 15 грн газ, тарифи, холодно, мороз, опалення +40%, субсидії на 50% менше, на вулицях хаос. І приїжджає сюди посол США і каже Зеленському: пане президенте, ми бачимо, що у вас тут погано все, придивіться, є пристойна фігура на посаду прем'єр-міністра України, пан Аваков. Він би якось врегулював ситуацію. І, можливо, Зеленський змушений ставити його прем'єром. Ось такі три варіанти даю я", - сказав Співак.

Читайте також: Аваков - це не тільки поліція: юристка про діяльність глави МВС

Експерт упевнений, що Аваков не буде створювати політичну партію.

"Четвертий - власна політсила, але не думаю, тому що занадто тонкий гравець він і розуміє, що робить. І не піде він балотуватися ні в які мери Харкова", - сказав Співак.

Читайте також: "Слуга народу" про наступника Авакова: він знає не зі ЗМІ, що відбувається в МВС

Нагадаємо, Аваков написав заяву про відставку 13 липня. Посаду міністра внутрішніх справ він займав з 27 лютого 2014 року і став свого роду рекордсменом за тривалістю перебування на посаді міністра.

Нагадаємо, що Верховна Рада у зв'язку зі смертю чинного на той час мера Харкова Геннадія Кернеса призначила позачергові вибори мера на 31 жовтня 2021 року. Про те, що Кернес помер, стало відомо 17 грудня 2020 року. Відповідно до законодавства, після смерті міського голови парламент повинен призначити дострокові вибори не пізніше ніж у 90-денний термін.

Раніше в ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" журналіст Дмитро Гордон заявив, що слідом за відставкою Авакова з Кабміну можуть звільнити глав Мін'юсту Дениса Малюську і Міноборони Андрія Тарана.

Джерело Україна 24 Теги