Є великі загрози — експерт про підсумки зустрічі Зеленського і Меркель

Григорій Перепелиця розповів, що його турбує у візиті Володимира Зеленского в Берлін

Є великі загрози — експерт про підсумки зустрічі Зеленського і Меркель

Результати зустрічі президента України Володимира Зеленського і канцлерки Німеччини Ангели Меркель прокоментував у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" конфликтолог-міжнародник Григорій Перепелиця.

"Я побачив великі загрози, які стоять перед Україною. Звичайно, цей візит був постфактум після того, як західні країни, насамперед Німеччина і Франція, почали такий процес, який можна назвати "Женева-2". Якщо ми проаналізуємо всі ці візити, то ось що побачимо. Перший візит нової адміністрації США —це був візит Блінкена (держсекретар США - ред.) до Києва. Що Блінкену було потрібно в Києві — з'ясувати, як можна поступитися Україною. На що можна спонукати Україну, чим можна примусити, а чим ні.

Результатом була зустріч в Женеві Байдена з Путіним. Очевидно, прийнята така концепція — зблизитися з Росією, ігноруючи європейські цінності та ігноруючи Україну", — сказав він.

Читайте також: Меркель ще буде в Україні до того, як піде - дипломат

На думку експерта, позиції Німеччини стали цілком зрозумілою.

"Це чітко проявилося при зустрічі Зеленського і Меркель. Безумовно, ця зустріч була необхідною, і правильно наш президент сказав, що треба прояснити позиції, і ці позиції не на користь України. Це велика проблема, і Меркель чітко позначила і по" Північному потоку 2 ", і по поверненню до формули Штайнмайєра, тобто легалізації ОРДЛО", — сказав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в Німеччині обговорив з канцлеркою Ангелою Меркель посилення ролі Німеччини в Нормандському форматі та в установленні миру на Донбасі, важливість зупинки будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" в обхід України, питання деокупації Криму, енергетичну безпеку, реформування вугільної промисловості, підвищення енергоефективності, а також економічне співробітництво України та Німеччини.

Раніше політолог Вадим Карасьов заявив, що остаточно про підсумки зустрічі Меркель і Зеленського можна буде судити після зустрічей обох з президентом США Джо Байденом, які відбудуться в липні.

"Теперішня зустріч в Берліні важлива для того, щоб скоординувати позиції, почути позицію нашої дипломатії, є як розбіжності, так і співпадаючі позиції. Але остаточна картина буде після зустрічі Байдена і Меркель 15 липня, а потім за підсумками візиту Зеленського в Вашингтон", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги