Вкрасти назву не означає вкрасти історію — Гончаренко про статтю Путіна

Нардеп Олексій Гончаренко нагадав, звідки взялася назва Росія

Вкрасти назву не означає вкрасти історію — Гончаренко про статтю Путіна

Президент Росії Володимир Путін у своїй статті про Україну переказує старі підручники історії, написав у своєму каналі в Telegram народний депутат від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко.

"Путін мислить себе імператором, але фактично залишився хлопцем, який носить валізу Собчаку. Стаття Путіна — це короткий переказ історії України за підручниками часів Російської імперії. Навіть не СРСР, а саме імперії. Тому що при Союзі хоча б визнавали, що українці, білоруси та росіяни — різні народи, хоч і "братній". І обговорювати всі ці заїжджені міфи не має сенсу. Звернемо увагу на сам кричущий пропагандистський прийом, на прикладі якого зрозуміло, що з точки зору історичної науки стаття нікчемна", — заявив він.

Читайте також: Журналіст про статтю Путіна: переговори з ним можна вести тільки про одне

За словами Гончаренка, це неправильне ототожнення Русі та Росії.

"У вузькому розумінні, Руська земля — це саме землі південної Русі, України. У середньовічних і ранньомодерних джерелах Руссю переважно називали саме теперішні українські землі. Згодом це поняття поширюється і на інші території, підконтрольні київським князям. Але коли Київ був столицею Русі та головним центром Східної Європи, до заснування міста Москва, навколо якого й почалося формування пізнішої Росії, було ще більше сотні років.

Термін Росія — це грецький аналог назви Русь. Остаточно грецький термін Росія утвердився за часів Петра I, коли була проголошена Російська імперія. До цього у всіх документах, які цитує і згадує Путін у своїй статті, мова йде не про Росію, а про Русь. Але вкрасти назву, не означає вкрасти історію. Нам варто про це нагадувати. Адже на нашому гербі тризуб — герб ще часів Володимира Великого", — зазначив він.

Читайте також: Росія дивиться на Україну як на свій задній двір — журналіст про статтю Путіна

На думку депутата, цією статтею Путін заявив про свої наміри.

"Найважливіший момент — стаття Путіна не про минуле, а про майбутнє. Це "іду на ви" в розрізі наступних сотень років. І ми повинні бути до цього готові. Цю статтю потрібно читати не нам, а всім поневоленим народам Російської Федерації. Особливо про те, кому які землі належать. За цією логікою, від Росії залишиться тільки Москва. І то не факт", — написав політик.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін опублікував статтю "Про історичну єдність росіян і українців", повідомляється на сайті Кремля. Він назвав Україну і Росію "частинами одного історичного і духовного простору". Путін підкреслив, що і росіяни, і українці, і білоруси "є спадкоємцями Київської Русі".

"Західні автори проєкту "анти-Росія" так налаштовують українську політичну систему, щоб змінювалися президенти, депутати, міністри, але була незмінною установка на поділ з Росією, на ворожнечу з нею", — пише він.

Також президент Росії не раз називав росіян і українців "однією нацією".

Джерело Україна 24 Теги