Меркель ще буде в Україні до того, як піде - дипломат

Україна для Німеччини є дуже важливою країною, вважає Олександр Чалий

Меркель ще буде в Україні до того, як піде - дипломат

Канцлер Німеччини Ангела Меркель після відходу з посади може бути залучена до вирішення стратегічних проблем, пов'язаних з Україною. Крім того, вона ще може відвідати Україну до завершення каденції.

Таку думку висловив під час спецмарафону "Київ-Берлін" на телеканалі "Україна 24" дипломат Олександр Чалий. На запитання, чи може Меркель з нагоди завершення своєї політичної кар'єри зробити Україні якийсь "подарунок", Чалий відповів:

"Я думаю, вона ще буде в Україні до того часу, як піде. Більше того, якщо Зеленський запропонує певну позицію, наприклад, умовно, Фонд з відновлення Донбасу, чому б Меркель не могла стати почесною головою його наглядової ради? Думаю, що вона може і в подальшому бути залучена до вирішення стратегічних проблем. На мій погляд, Україна для Німеччини дуже важлива країна в контексті балансування між Росією і Польщею".

Читайте також: Україна залишиться без свого "адвоката в Європі" - журналіст про Меркель

Своєю чергою, ексрадник президента України Ігор Новіков зазначив, що "це дуже інфантильна позиція - очікувати якихось подарунків з нагоди відходу, приходу тощо".

"Вона прагматик, що захищає інтереси громадян Німеччини. Відповідно, якщо в німецьких інтересах буде зробити щось приємне для України, вона це обов'язково зробить", - заявив Новіков.

Читайте також: Путін і Меркель не люблять один одного - Кисельов про лідерів Росії і Німеччини

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час візиту до Німеччини обговорив з канцлерком Ангелою Меркель посилення ролі Німеччини в Нормандському форматі і у встановленні миру на Донбасі, важливість зупинки будівництва газопроводу "Північний потік-2", питання деокупації Криму, енергетичну безпеку, економічну співпрацю та низку інших питань.

Зеленський також провів зустріч з главою німецької партії Християнсько-демократичний союз Арміном Лашетом, якого вважають одним з можливих наступників Ангели Меркель на посаді канцлера Німеччини.

Зазначимо, що Ангела Меркель піде з поста глави німецького уряду після виборів до Бундестагу 26 вересня.

Джерело Україна 24 Теги