До Мінська ніхто не поїде: Резніков про нове місце переговорів щодо Донбасу

Віцепрем'єр нагадав, що Україна не визнає Лукашенка президентом

До Мінська ніхто не поїде: Резніков про нове місце переговорів щодо Донбасу

Новим місцем переговорів щодо Донбасу замість Мінська може стати місто "від Відня до Стокгольма". Головні умови – географічна близькість і відсутність застережень з боку Росії.

Про це розповів в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

"Сьогодні події в Білорусі, в Мінську… Всі розуміють, що ніхто туди не поїде, ніяких перемовин там, тому що у нас немає довіри… Ми не визнаємо Лукашенка офіційно. Мало того, ми в принципі сьогодні не маємо довіри – Лукашенко перекриває кордони, Кремль, по суті, завершує аншлюс з Білоруссю, і команду закриття кордону з Україною Лукашенко зараз виконуватиме. Тому все одно пошук нового майданчика – навіть чисто географічно… Що це буде – я не знаю", - сказав Резніков.

Читайте також: Мінські угоди помилково вважають обов'язковими - Резніков про переговори щодо Донбасу

За його словами, нове місце переговорів може бути "від Відня до Стокгольма, Гельсінкі, Женеви".

"Вільнюс – тут треба розуміти, що росіяни мають погодитись на це місце, для них Вільнюс викликатиме певні застереження, як і Варшава. Казахстан – дуже далеко, ми це обговорювали. Це логістично незручно, дуже тривалий переліт для всіх, для модераторів ОБСЄ, хоча так, казахський уряд готовий прийняти. Тому треба шукати ближче – 2-2,5 години перельоту", - пояснив віцепрем'єр.

Читайте також: Україна вступить до НАТО, коли будемо рівними партнерами – Резніков

Нагадаємо, після виборів у Білорусі в серпні 2020 року, які супроводжувалися масовими протестами, Україна не визнала Олександра Лукашенка офіційно обраним президентом. Після цього представники української влади заговорили про перенесення переговорів щодо Донбасу з Мінська.

Зокрема, нардеп від "Слуги народу" Богдан Яременко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що перенесення переговорів - "це не те питання, яке можна вирішити в односторонньому порядку". За його словами, свою згоду повинні дати Росія й ОБСЄ.

Своєю чергою відомий журналіст Дмитро Гордон спрогнозував, що переговори про долю Донбасу будуть перенесені до Відня.

Джерело Україна 24 Теги