Венедіктова про продовження домашньго арешту Медведчуку: поважаємо позицію суду

Ірина Венедіктова пояснила, в чому полягає її завдання як генпрокурора в цій справі

Венедіктова про продовження домашньго арешту Медведчуку: поважаємо позицію суду

Офіс генерального прокурора докладатиме зусиль для швидшого завершення досудового розслідування у справі нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука, обвинуваченого в державній зраді.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Новини" на телеканалі "Україна 24" розповіла генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, коментуючи рішення суду про продовження Медведчуку домашнього арешту.

"Коли ми отримали перший домашній арешт, ми вже все зрозуміли – тобто це позиція суду, ми її поважаємо. Перший раз пішли в апеляцію, аргументували, почули також аргументацію. Тому ми до цього ставимося так само як ставилися і два місяці тому. Завдання прокуратури на сьогодні, і моє як прокурора в цій справі – закінчити досудове розслідування, надати матеріали на ознайомлення стороні захисту і зайти в суд з обвинувальним актом", - сказала генеральна прокурорка.

Читайте також: Ми спостерігаємо спектакль — експерт про справу Медведчука

Нагадаємо, нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук до 7 вересня перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом. Таке рішення Печерський райсуд Києва оголосив вранці 9 липня. Засідання тривало понад 13 годин, політика захищали п'ятеро адвокатів. Вони подавали різні клопотання - то вимагали усунути прокурора й секретаря, то зажадали змінити суддю і навіть суд. Також вони наполягали, що замість цілодобового арешту потрібен нічний.

Віктора Медведчука підозрюють у державній зраді та замаху на розкрадання національних ресурсів в українському Криму. На думку слідства, політик передавав російській владі документи про розвідку родовищ України в Чорному морі.

Політик стверджує, що рішення суду щодо продовження домашнього арешту було незаконним й ухвалювалося з порушеннями. 

"Рішення несправедливе, воно не врахувало доводи захисту, побудоване на порушеннях кримінально-процесуального кодексу в частині подачі клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, оскільки прокуратура могла подати його не пізніше ніж за 10 днів до закінчення домашнього арешту", - заявив він у залі суду.

Джерело Україна 24 Теги