Книга Юлії Мендель: політолог назвала найцікавішу подію мемуарів

Віра Константинова прокоментувала практику випускати книги після відставки з органів влади

Книга Юлії Мендель: політолог назвала найцікавішу подію мемуарів

Про книгу прессекретарки президента Володимира Зеленського Юлії Мендель висловилася в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" політологиня Віра Константинова.

"Це цікава практика, яка є в американській політичній культурі, що коли ти йдеш з посади, то пишеш книгу, так би мовити, мемуари про свої пригоди на посаді. Але це дуже гарний матеріал з точки зору аналізу, якщо він написаний професійним політологом-міжнародником. Це реально цікавий матеріал для аналізу: якою є політика, який стиль того політика, про якого пишуть у цій книзі. Не знаю, можливо, книга (Юлії Мендель — ред.) буде представлена ​​на Книжковому Арсеналі наступного року, тоді я її, можливо, придбаю", — сказала вона.

Читайте також: Зеленський вибере нового прессекретаря — Подоляк назвав термін

Константинова також відповіла на запитання про головні події президентства Зеленського, про які було б цікаво почитати враження Мендель.

"Мені здається, найважливіші події — це буде переказ зустрічі 9 грудня 2019 року (зустріч Володимира Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним у Парижі — ред.) з точки зору розуміння, як українська сторона підходить до переговорного процесу з російською стороною в рамках Нормандського формату.

Як кажуть поціновувачі мемуарів, книги пишуться для того, щоб їх читали. Іноді політики таким чином намагаються виправдати якісь нюанси професійної діяльності. Так що потрібно будь-який текст сприймати критично", — сказала вона.

Нагадаємо, Юлія Мендель була призначена прессекретаркою президента Володимира Зеленського 3 червня 2019 року. Цю посаду вона зайняла за результатами конкурсу, який оголосив Зеленський. В кінці квітня поточного року стало відомо, що Мендель залишає свою посаду.

Після заяви про відставку Юлія Мендель оголосила про вихід своєї книги, яку назвала "Кожен з нас президент". Автор зазначила, що книга — це спроба осмислити українські реалії з точки зору українця, народженого в кінці 1980-х. Мендель пообіцяла багато інсайдів і роздумів на різні теми. "Інсайди будуть, оскільки я намагаюся трохи відкрити завісу хоча б якихось психологічних моментів того, як ведуться переговори, пояснити людям, що таке взагалі геополітичні питання, які обставини впливають на ухвалення рішень", — пояснила вона.

Книга повинна вийти в продаж ближче до кінця місяця. Мендель підкреслила, що випуск книги виключно комерційний і з бюджету на неї не пішло ані копійки.

Джерело Україна 24 Теги