Ми знайшли баланс — Кулеба висловився про обмеження для Білорусі

Глава МЗС прокоментував заяви Лукашенка на адресу України

Ми знайшли баланс — Кулеба висловився про обмеження для Білорусі

Україна знайшла оптимальний баланс обмежень щодо Білорусі, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час спілкування з журналістами, яке транслювалося в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Звичайно, ефективна політика — це коли збалансовані політика та економіка. У білоруському випадку ми знайшли такий баланс. Ми стоїмо на боці цінностей і підтримуємо білоруський народ у його прагненні жити в демократичній країні, де тебе не б'є поліція і не катують у в'язниці. Але при цьому ми дозволяємо українським компаніям заробляти гроші на білоруському ринку, щоб вони повертали їх сюди у вигляді податків і створених робочих місць.

Звичайно, будь-який баланс не є вічним, і залежно від розвитку ситуації в Білорусі ми можемо зміщувати акцент. Але станом на зараз ми знайшли баланс", — сказав він.

Читайте також: Прикордонники відповіли на заяву Лукашенка про закриття кордону з Україною

Кулеба зазначив, що багато заяв президента Білорусі щодо України не відповідають дійсності.

"Що стосується заяв Олександра Лукашенка, він любитель резонансних заяв і дуже часто розмовляє заголовками, які відразу потрапляють у медіа. Потрібно зберігати спокій і розуміти, що стосовно Лукашенка завжди потрібно проводити ретельний фактчекінг. Запевняю вас, що заяви про контрабанду зброї з України не відповідають дійсності, як і заява про те, що кордон закритий. За моєю інформацією, кордон працює. Україна не шукає конфлікту, але завжди жорстко захищатиме свої інтереси, якщо нам спробують цей конфлікт нав'язати", — сказав він.

Кулеба зазначив, що Україна багато в чому залежить від білоруського пального, і цю ситуацію потрібно змінювати якнайшвидше.

Читайте також: У диктатора не залишилося аргументів — політик про нові плани Лукашенка

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав прикордонникам повністю перекрити кордон з Україною нібито через контрабанду зброї.

Джерело Україна 24 Теги