США можуть долучитися до переговорів щодо Донбасу двома способами – Гармаш

"Ідея про участь США висловлювалася давно", - зазначив представник ТКГ

США можуть долучитися до переговорів щодо Донбасу двома способами – Гармаш

Представник української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі програми «Сьогодні Ввечері» на телеканалі «Україна 24» розповів про можливий формат участі США в переговорах щодо Донбасу.

«Можу сказати, що ця ідея висловлюється давно. Я на своєму рівні під час зустрічі з американськими сенаторами її озвучував, і мені здається, що вона знаходила відгук серед них. Єдине, я сподівався, що вони запропонують кандидатуру на модератора політичної підгрупи або гуманітарної. На сьогодні ротація відбулася, вже оголошені наступники, відповідно, залишається мало можливостей. Можливо, підгрупа з безпеки, оскільки сьогодні посол Чевік суміщає посади керівника СММ ОБСЄ і модератора підгрупи з безпеки. Але для цього потрібно його бажання і рішення ОБСЄ», - зазначив представник ТКГ.

Читайте також: Бойовикам прийшло значне поповнення - екскомандир "Азова" про Донбас

На його думку, цей варіант був би найбільш реалістичним і ефективним, тому що участь США в «нормандській» четвірці - малоймовірна.

«У кращому випадку - на рівні радників, участь якогось спецпредставника, умовно Волкера-2, який був свого часу призначений. Призначення такої людини є реальним, тим більше, що Росія фактично дала згоду на це. Інше питання: її статус і роль у «нормандській» четвірці - просто спостерігача, хоча це теж ефективно, або людини з дорадчим або вирішальним голосом. Два варіанти найбільш вірогідні на сьогодні - модератор якоїсь з підгруп або призначення спецпредставника», - заявив Гармаш.

Читайте також: Можливі зрушення щодо Донбасу — в ТКГ назвали причину

Раніше віцепрем'єр і міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що США можуть взяти участь не тільки в «нормандському» форматі, а й вибрати свого представника для участі в переговорах ТКГ.

Раніше радник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, скільки громадян Росії беруть участь у війні на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги