Росія нахабнішатиме - експерт розповів про "війну навчань" у Чорному морі

Росія повністю контролює 3/4 українського моря, зазначив Богдан Устименко

Росія  нахабнішатиме - експерт розповів про "війну навчань" у Чорному морі

Росія в Чорному морі веде "війну навчань", щоб контролювати територіальні води навколо окупованого Криму. Якщо Кремль своєчасно не отримає відсіч, ситуація може дійти до збройного конфлікту.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" директор Українського інституту морського права і безпеки Богдан Устименко, коментуючи інцидент з нібито обстрілом британського есмінця Defender у Чорному морі.

"Зараз у широкому вжитку є такий термін, як "війна навчань". Тобто росіяни в повному обсязі реалізують новий гібридний засіб, і я б хотів сказати, що ситуація дуже загрозлива, тому що Росія, як ми знаємо, 7 років тому окупувала Крим на очах всього світу, а також фактично окупувала 100 тис. кв км зі 137 тис. загальної площі українського моря. Росіяни повністю контролюють 3/4 українського моря", - підкреслив Устименко.

Читайте також: Британський есмінець принизив російський флот і особисто Путіна - журналіст

Як пояснив експерт, морське право працює таким чином, що територіальні води навколо Криму належать Україні, і на ці води повністю поширюється державний суверенітет України.

"Водночас фізично ці води контролюються Російською Федерацією. І той факт, що Defender пройшов невеликий відрізок шляху в межах територіальних вод України, не означає, що Росія не продовжує не контролювати ці води. Загроза існує, і вона дуже потужна", - зазначив він.

Фото: Wikimedia commons

За словами Устименка, його як юриста дивує, що досі, попри системність цих загроз, не скликане екстрене засідання Ради безпеки ООН:

"Оцінку таким нахабним діям досі не дано на міжнародному рівні, немає консолідованої оцінки. І це далі підігріватиме Росію на проведення таких дій. Якщо вони не отримають відсіч хоча б у правовому вимірі, вони нахабнішатимуть й надалі. Можливо, це завершиться збройним конфліктом".

Читайте також: Гордон про "обстріл" корабля в Чорному морі: нехай вівці сидять тихо і мовчать

Нагадаємо, Міністерство оборони РФ заявило, що російський корабель відкрив попереджувальний вогонь у бік британського есмінця Defender у Чорному морі, який нібито порушив кордон. Також повідомлялося, що бомбардувальник Су-24М виконав попереджувальне бомбометання по курсу британського корабля. Своєю чергою британська сторона спростувала даний інцидент.

Перша заступниця глави МЗС України Еміне Джапарова в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що країни НАТО повинні переглянути свою політику в Чорному морі.

Джерело Україна 24 Теги