Україна має приклад УПА - експерт про створення територіальної оборони

Україна 30 років не мала територіальної оборони, оскільки не розуміла її значущості, заявив Ігор Козій

Україна має приклад УПА - експерт про створення територіальної оборони

Створення територіальної оборони в Україні є давно назрілим кроком в умовах війни з Росією.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Ігор Козій, коментуючи голосування у Верховній Раді за законопроєкт про основи національного опору.

"Україна за 30 років незалежності не мала територіальної оборони як такої. У нас ніколи цього не було інституційно, і ми не розуміли необхідності цього. Війни велися по-різному, в даному випадку є дуже потужний гравець - це Російська Федерація, яка використовує гібридні засоби", - зазначив він.

Читайте також: Фаріон про війну з Росією: треба перестати нити про мир

Як заявив Козій, "створення цього механізму вже просто перезріло".

"Фундаментальне право громадян і їхнє бажання - зберегти незалежність держави. Цей документ не ідеальний, і я не хочу, щоб ми на нього дивилися, бо в Україні немає досвіду ведення територіальної оборони, немає досвіду створення руху національного опору. Але в нас є історичні приклади з історії УПА та здатність протидіяти на захопленій території", - пояснив експерт.

Нагадаємо, 29 червня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт президента Володимира Зеленського про основи національного опору. Законопроєкт передбачає створення територіальної оборони і формування добровольчих підрозділів.

Раніше журналіст Дмитро Гордон розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", в який спосіб можна підвищити боєготовність української армії.

Джерело Україна 24 Теги