У правоохоронців є два варіанти: юрист про "переїзд" нардепа Козака до Білорусі

Також експерт пояснив, чи можна позбавити Козака мандата

У правоохоронців є два варіанти: юрист про "переїзд" нардепа Козака до Білорусі

Українські правоохоронці можуть попросити білоруських колег про видачу нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака, який перебуває у розшуку за підозрою в державній зраді.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" юрист-міжнародник Віталій Власюк, коментуючи декларацію Козака, в якій нардеп зазначив, що перебуває в Білорусі.

"Насправді варіантів два – або правоохоронці звертаються через відповідні канали до білоруських правоохоронців і просять забезпечити явку Тараса Козака в Україну, або вони просять білоруських правоохоронців зробити всі необхідні слідчі дії, які бажає зробити відносно Козака українське слідство. Два класичних варіанти, який з них вони оберуть – побачимо", - розповів юрист.

Читайте також: Залишався один вибір — політолог пояснив, чому Медведчук не виїхав з країни

Коментуючи декларацію Козака, Власюк зазначив:

"Його ніхто не позбавив статусу народного депутата, відповідно, обов'язку подавати щорічну декларацію, що він і робить".

На запитання, чи можна позбавити нардепа мандату, експерт відповів:

"Прямо зараз, якщо фракція збереться і прийме таке рішення, то в теорії це можливо. Правоохоронці такої компетенції не мають, на щастя, оскільки ми б уже давно перетворилися на якусь бананову республіку, де правоохоронці замість народу визначали, хто депутат, а хто ні".

Нагадаємо, нардеп Тарас Козак, якого розшукують за підозрою в державній зраді, вказав у своїй декларації, що перебуває на території Білорусі. Козак вніс до декларації дані щодо оренди нерухомості в Білорусі.

Раніше політолог Володимир Фесенко пояснив рішення Офісу генпрокурора повідомити про підозру в держзраді двом нардепам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.

Джерело Україна 24 Теги