Роздача паспортів Росії на Донбасі: експерт сказав, чим має відповісти Україна

Росіяни ставлять своїм завданням асиміляцію українців, вважає Андрій Бузаров

Роздача паспортів Росії на Донбасі: експерт сказав, чим має відповісти Україна

Україна у відповідь на масову видачу жителям ОРДЛО російського громадянства повинна заохочувати їх переїзд на підконтрольну територію.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" правозахисник, міжнародний оглядач Андрій Бузаров.

"Чому саме зараз Росія активізувала (паспортизацію в ОРДЛО - ред.)? Ну, ось робить Росія, а ми ж повинні якусь альтернативу пропонувати, заохочувати виїзд українців сюди, тут створювати умови. Я думаю, в росіян чітке завдання - вирішити демографічні проблеми через скорочення кількості населення в самій Росії. Друге - асиміляція українців, і я думаю, що це тільки початок. Переконаний, що в найближчі роки Росія почне активну асиміляцію, активну видачу паспортів не тільки українцям з ОРДЛО, а й, можливо, і всім українцям, які будуть приїжджати в Росію, на пільгових умовах. Умови отримання громадянства Росії полегшені до мінімальних: буквально володіння російською мовою, ще щось - і тобі можуть дати за це паспорт", - сказав Бузаров.

Читайте також: Заради зустрічі з Путіним: міністр сказав, чи піде Зеленський на переговори з ОРДЛО

Експерт назвав "притягнутим за вуха" пояснення Росії, що роздача паспортів пов'язана з Мінськими угодами.

"Тут немає ніякого зв'язку з Мінськими угодами, тут свої стратегічні завдання Росія намагається виконати за рахунок жителів ОРДЛО. Але є один важливий момент, я вважаю, що нам потрібно виконувати норму Конституції про право українців на житло, тобто давати житло переселенцям, а не тільки 442 грн допомоги... Бачачи, що Росія робить, нам потрібно дбати, щоб українці приїжджали сюди, максимально цьому протидіяти. Тому що міжнародні механізми тиску на Росію в цьому неможливі, їх не існує", - підкреслив він.

Читайте також: В ОРДЛО ставлять штучні перепони — "слуга народу" про відкриття КПВВ

Нагадаємо, речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що надання жителям Донбасу російського громадянства "є вимушеним гуманітарним заходом", який нібито обумовлений "прямим наслідком невиконання Україною своїх зобов'язань за Мінськими угодами".

Раніше член української делегації в ТКГ щодо Донбасу Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив, що російська окупаційна влада в ОРДЛО вилучатиме в громадян українські паспорти.

Джерело Україна 24 Теги