Політолог про навчання Sea Breeze: на військову агресію Росії є інша сила

Росія з 2014 року намагається всіх переконати, що Чорне море – це її внутрішні води, зазначив експерт

Політолог про навчання Sea Breeze: на військову агресію Росії є інша сила

Якщо Росія спробує протидіяти проведенню військових навчань Sea Breeze-2021 у Чорному морі, то потрібно продемонструвати, що на її військову агресію є інша сила.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" політичний експерт Валерій Гончарук. На запитання, наскільки навчання Sea Breeze можуть бути дратівливими для Росії, Гончарук відповів:

"Росія з 2014 року намагається переконати, що Чорне море – це не просто інтерес Росії, а навіть там внутрішні води. Але це не значить, що ми повинні відповідати на це і відмовлятися від навчань. Прагнення Росії показати, що це їхнє внутрішнє море, не відповідає дійсності".

Читайте також: Британський есмінець принизив російський флот і особисто Путіна - журналіст

Як зауважив експерт, країни НАТО та інші країни мають право проводити військові навчання в Чорному морі з точки зору міжнародного морського права, тоді, коли Росія його порушує.

"Тут питання в чому полягає – або на рівні тих інституцій, зокрема і морського трибуналу, треба ухвалювати рішення по відношенню до Росії, так як було з нашими моряками, яких Росія захопила біля Керчі. І тоді рішення було, і Росія була вимушена його виконувати, якби не було обміну полоненими, то вона б його виконувала. І зараз треба ухвалювати такі рішення, у правовий спосіб намагатися тиснути на Росію, і показати Росії, що на їхню військову агресію є інша сила, і вона цілком реальна. Британський есмінець Defender чітко показав, що можна спокійно пересуватися від Одеси до Грузії, і Росія нічого не зможе зробити з цього приводу", - заявив він.

Читайте також: Гордон про "обстріл" корабля в Чорному морі: нехай вівці сидять тихо і мовчать

Нагадаємо, Міністерство оборони РФ заявило, що російський корабель відкрив попереджувальний вогонь у бік британського есмінця Defender у Чорному морі, який нібито порушив кордон. Також повідомлялося, що бомбардувальник Су-24М здійснив попереджувальне бомбометання по курсу британського корабля. Своєю чергою британська сторона спростувала даний інцидент.

Перша заступниця глави МЗС України Еміне Джапарова в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що країни НАТО повинні переглянути свою політику в Чорному морі.

Джерело Україна 24 Теги