Військовий експерт про навчання Sea Breeze: треба готуватись до провокацій Росії

Кремль хоче показати свою готовність протистояти "натовським агресорам", вважає Сергій Грабський

Військовий експерт про навчання Sea Breeze: треба готуватись до провокацій Росії

Учасникам військових навчань Sea Breeze, які стартували в Чорному морі 28 червня, треба бути готовими до можливих провокацій Росії.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Сергій Грабський. На його думку, "безумовно, провокації можливі".

"Ми маємо бути готові до цього, я маю на увазі учасників навчань, Україну зокрема. Попри те, що Росія не спроможна сьогодні дати адекватну відповідь або створити конфлікт, як це виглядало з прикладом корабля Defender, але провести якісь провокації цілком природньо в її стилі", - зазначив він.

Читайте також: Британський есмінець принизив російський флот і особисто Путіна - журналіст

Грабський висловив сумніви, що Росія "наважиться на якусь провокацію безпосередньо проти кораблів як України, так і кораблів країн-членів НАТО".

"Але можливі провокації, розраховані на внутрішнього споживача. Адже, не маючи змоги нанести адекватний удар, будуть проводитися такі дії, які мають на меті показати саме росіянам, що Росія продовжує бути лідируючою державою в регіоні і готова відповісти на зазіхання імперіалістичних та натовських агресорів. Але не більше того", - пояснив експерт.

Грабський додав, що Кремль може погрожувати, "але знову ж таки, повертаючись до класичного випадку з кораблем Defender, реально Росія не має чим відповісти, не має, що подати як дієвий засіб запобігання розширенню впливу НАТО на Чорному морі".

Читайте також: Гордон про "обстріл" корабля в Чорному морі: нехай вівці сидять тихо і мовчать

Нагадаємо, Міністерство оборони РФ заявило, що російський корабель відкрив попереджувальний вогонь у бік британського есмінця Defender у Чорному морі, який нібито порушив кордон. Також повідомлялося, що бомбардувальник Су-24М виконав попереджувальне бомбометання по курсу британського корабля. Своєю чергою британська сторона спростувала даний інцидент.

Перша заступниця глави МЗС України Еміне Джапарова в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що країни НАТО повинні переглянути свою політику в Чорному морі.

Джерело Україна 24 Теги