Конституція – це живий організм: Стефанчук про зміни до Основного закону

Перший віцеспікер привітав з днем 25-річчя Конституції

Конституція – це живий організм: Стефанчук про зміни до Основного закону

Конституція України в майбутньому може бути вдосконалена, але фундаментальні речі, закладені в неї, змінам не підлягають.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, коментуючи День Конституції України.

"Я хочу привітати всіх зі святом, днем 25-річчя Конституції, тому що це надзвичайно важливий день,і переоцінити його складно. Конституція - це не просто 161 стаття, 15 розділів, велика кількість літер чи слів. Конституція має стати духом взаємозрозумілого договору між громадянами і державою", - наголосив він.

Читайте також: Раду можуть скоротити до 300 депутатів - в "Слузі народу" розповіли подробиці

Коментуючи можливість внесення змін до основного закону, Стефанчук зазначив:

"Конституція – це не статика, це живий організм, і він повинен змінюватися зі зміною суспільних реалій. І мені видається, що надзвичайно цінним було б те, щоб ми могли віднайти ті необхідні речі, які справді потрібні для змін Конституції. Але хочу сказати, що фундаментальні речі, які закладені в Конституцію, були притаманні українському суспільству ще починаючи з часів Конституції Пилипа Орлика 1710 року. І тому мені видається, щодо фундаменту суперечок бути не може. Ми можемо вдосконалювати якісь речі, які спрямовані на покращення соціального життя, на більше гарантування прав громадян, на більше гарантування реалізації свобод і можливостей, а не на якісь інші речі, до яких зазвичай звикли політики в Україні".

Раніше телеканал "Україна 24" зібрав цікаві факти про розробку і прийняття Конституції України 1996 року.

Джерело Україна 24 Теги