Як Україна приймала Конституцію: цікаві факти про Основний закон

Україна отримала Конституцію останньою з пострадянських республік

Як Україна приймала Конституцію: цікаві факти про Основний закон

Україна 28 червня відзначає 25-ту річницю ухвалення Конституції. Основний закон держави ухвалили на п'ятому році незалежності. Україна зробила це останньою з колишніх радянських республік.

Як повідомляється в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24", Конституцію України виписували 6 років – з 1990 по 1996. За цей час пропонували 15 проєктів майбутнього документа. Над ними працювала конституційна комісія, політичні партії та науковці, і всі мали свої пропозиції. Зокрема, комуністи хотіли зберегти назву країни УРСР, відновити радянську форму правління, обмежити права президента, Крим позбавити автономії.

Читайте також: Раду можуть скоротити до 300 депутатів - в "Слузі народу" розповіли подробиці

Найгостріші дискусії точилися, як розподілити владу між різними гілками, якою буде державна символіка, який статус надати Кримському півострову та російській мові. При підготовці до другого читання до проєкту головного документа країни було майже 6 тисяч поправок. Засідання Верховної Ради, на якому розглядали основний текст закону, тривало цілу добу. 27 червня 1996 року парламент вирішив працювати без перерви. Обговорення затягнулося рівно на добу. Через 24 години нардепи дійшли згоди щодо всіх положень. Голосували за Конституцію о 9:20 ранку 28 червня. Перші слова в залі засідань після голосування - "є Конституція". Вони належать Олександру Морозу.

Після аплодисментів депутати увімкнули державний гімн України, щоправда, ніхто з них його не співав.

Міжнародне співтовариство назвало Конституцію України однією з найдемократичніших у світі.

Джерело Україна 24 Теги