Військовий експерт про навчання України і НАТО: будь-які претензії Росії відпадають

Співпраця з НАТО дозволить убезпечити Україну на південному фланзі, зазначив Олександр Мусісєнко

Військовий експерт про навчання України і НАТО: будь-які претензії Росії відпадають

Військові навчання кораблів НАТО не дозволять Росії відрізати Україну від чорноморських портів.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Олександр Мусієнко, коментуючи претензії Росії щодо проведення міжнародних військових навчань Sea Breeze в Чорному морі.

"Я скажу словами офіційних працівників Росії, як вони кажуть про свої навчання: ми на своїй суверенній території і проводимо будь-які маневри, які забажаємо. Та сама відповідь. Ці навчання проходять з 1997 року, є відповідні міжнародні угоди, а Верховна Рада проголосувала і дала згоду на перебування іноземних військових тут. Тому будь-які претензії Росії відпадають, нема чого вкотре втручатися у внутрішні справи України", - заявив Мусієнко.

Читайте також: Росія створила чудовий прецедент — Чубаров про "обстріл" корабля в Чорному морі

Експерт висловив оптимізм з приводу того, що на південному фланзі "зараз працює НАТО спільно з українськими військовими".

"Є низка програм, які дуже активно втілюються в життя. Якщо не буде кораблів НАТО, Росія відрізатиме Україну від чорноморських портів, як це робиться зараз з Азовським морем. Доки є ця співпраця, координація дій, з британцями, американцями, голландцями, доти ми гарантуємо безпеку з південного флангу", - пояснив він.

Фото: Міністерство оборони України

Нагадаємо, Росія закликала США та їхніх союзників відмовитися від участі в міжнародних військових навчаннях Sea Breeze-2021.

Перша заступниця глави МЗС України Еміне Джапарова в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що країни НАТО повинні переглянути свою політику в Чорному морі.

Джерело Україна 24 Теги