"Стіну" на Донбасі може зруйнувати Росія – експерт про ідею Зеленського

Для замороження гарячої фази війни треба діяти, як на Кіпрі, зазначив Олександр Мусієнко

"Стіну" на Донбасі може зруйнувати Росія – експерт про ідею Зеленського

 

"Стіна" на Донбасі, створення якої не виключає президент Володимир Зеленський, не допоможе заморозити конфлікт на сході України.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Олександр Мусієнко.

"Я проти побудови стіни на Донбасі. Це рішення складне. Досягти навіть замороження конфліктів без домовленостей і переговорів неможливо. Як ми хочемо навіть теоретично збудувати цю стіну? У нас є місця, де вогневий контакт 1 км, 800 м, 500 м – яким чином ми будуватимемо там стіну? Наступний момент – якщо ми будуємо цю стіну, не домовляючись з Росією, вони візьмуть і зруйнують її на певних ділянках", - сказав Мусієнко.

Читайте також: Не готова відгороджуватися: Венедіктова виступила проти "стіни" на Донбасі

За його словами, для замороження гарячої фази війни, "потрібно створити демілітаризовану зону, куди зайде миротворча місія, як на Кіпрі".

"Якщо ми створюємо цю зону, це означає – провести розведення, розвести наші війська і російські формування. Можливо воно не увінчається успіхом, але можна спробувати. Це може привести до зупинення вбивств і загибелі як військових, так і цивільних громадян", - зазначив він.

Читайте також: Бойовикам прийшло значне поповнення - екскомандир "Азова" про Донбас

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що якщо влада не зможе врегулювати конфлікт на Донбасі дипломатичним шляхом, то рішення про "будівництво стіни на Донбасі" прийматиме народ на референдумі.

Раніше ексміністр оборони Андрій Загороднюк в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що стіну на Донбасі фізично буде дуже важко побудувати.

Джерело Україна 24 Теги