Росія видає паспорти на Донбасі, щоб утримати людей в ОРДЛО – Іванова

В ТКГ заявили, що видача паспортів РФ на Донбасі спричинить гуманітарну катастрофу

Росія видає паспорти на Донбасі, щоб утримати людей в ОРДЛО – Іванова

Росія видає свої паспорти жителям окупованих районів Донбасу з двох основних причин.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" членкиня української делегації у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Тетяна Іванова.

"Ми розглядаємо декілька причин, чому відбувається видача паспортів. По-перше, в Росії наближаються вибори, і будуть потрібні додаткові голоси. По-друге, все таки дуже важко їм зараз утримати людей на непідконтрольній території. Люди починають масово виїжджати з непідконтрольних територій не тільки в Україну, а й в інші країни, не тільки в Росію, оскільки гуманітарна ситуація в ОРДЛО стає все гіршою", - розповіла Іванова.

Читайте також: Заради зустрічі з Путіним: міністр сказав, чи піде Зеленський на переговори з ОРДЛО

За її словами, жителі окупованих територій "виїжджають і роблять все можливе, щоб діти виїхали на навчання, щоб вони не залишилися вчитися в "ДНР".

"Люди виїжджають і самі – в Польщу, Росію, Україну, Грузію. Для того щоб цей потік якимось чином призупинити, вони і хочуть зробити російську паспортизацію – щоб люди взагалі не мали українських паспортів. І це буде дійсно гуманітарна катастрофа для людей, які там залишилися. Вони не зможуть ні в Україну приїхати і отримати свою пенсію, ні полікуватися, ні навчати дітей, ні спілкуватися з рідними, і багато інших проблем", - сказала членкиня делегації України в ТКГ.

Читайте також: В ОРДЛО ставлять штучні перепони — "слуга народу" про відкриття КПВВ

Нагадаємо, речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що надання жителям Донбасу російського громадянства "є вимушеним гуманітарним заходом", який нібито обумовлений "прямим наслідком невиконання Україною своїх зобов'язань за Мінськими угодами".

Раніше член української делегації в ТКГ щодо Донбасу Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив, що російська окупаційна влада в ОРДЛО вилучатиме в громадян українські паспорти.

Джерело Україна 24 Теги