"Стіна" на Донбасі обернеться повною втратою ОРДЛО - експерт про слова Зеленського

Референдум щодо "стіни", про який говорив президент, є перекладанням відповідальності, вважає Валерій Клочок

"Стіна" на Донбасі обернеться повною втратою ОРДЛО - експерт про слова Зеленського

"Стіна" на Донбасі, створення якої не виключає президент Володимир Зеленський, означатиме для України відмову від окупованих територій на Сході.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів політолог Валерій Клочок.

За його словами, Україна вже займається будівництвом "стіни":

"Звичайно, ми її будуємо активно. Облаштування лінії розмежування - це що? Ми будуємо в тому числі пункти пропуску. Заперечувати присутність лінії розмежування, яка сьогодні фактично і має вигляд стіни, не можна. Це безперечний факт. Наприклад, бойовики взагалі облаштовують бетонні фортифікаційні спорудження по лінії розмежування... Вже не перший рік. Тобто вони чітко вибудовують кордон".

Читайте також: У рамках "мінського процесу" в України є альтернативи - Арестович

Як зазначив політичний експерт, єдине питання – як будуть врегульовані відносини:

"Відносини можуть бути врегульовані відповідно до закону, ухваленого у 2014 році, про особливості місцевого самоврядування... Про це не дуже популярно говорить влада, бо вони справді болючі. А може бути заява президента щодо стіни. Тому що це означає зменшення території… Формалізація стіни – розрив абсолютно всіх відносин на папері. Їх зараз фактично немає, є лише переміщення, забезпечення пенсіями. Але формалізація на папері означатиме те, що ми втрачаємо свою територію".

Клочок зауважив, що референдум щодо "стіни" на Донбасі, про який говорив Зеленський, є перекладанням відповідальності.

"Фактично згідно з законом про референдум і Конституцією не можна запитувати людей про зменшення території. Я не думаю, що так питання стоятиме, але підсвідомо зі слів президента так воно виглядає. Він допускає варіант тимчасово, як він сказав, на дуже багато років врегулювання цього питання через розрив будь-яких відносин і фактично відмову від території. Таке висловлювання він не мав права допускати, тому що він найвища посадова особа держави", - підкреслив експерт.

Читайте також: Бойовикам прийшло значне поповнення - екскомандир "Азова" про Донбас

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що якщо влада не зможе врегулювати конфлікт на Донбасі дипломатичним шляхом, то рішення про "будівництво стіни на Донбасі" прийматиме народ на референдумі.

Раніше радник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, скільки громадян Росії беруть участь у війні на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги