Подорожчають всі товари — нардепка про законопроєкт щодо підвищення податків

Ніна Южаніна розповіла, чим поганий законопроєкт №5600

Подорожчають всі товари — нардепка про законопроєкт щодо підвищення податків

Законопроєкт про збільшення податків для бізнесу номер 5600 схвалив 24 червня профільний парламентський комітет. Проти прийняття законопроєкту виступав і український бізнес, і міжнародна спільнота. Ситуацію прокоментувала народна депутатка, членкиня комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Мені здається, за час, що минув після реєстрації цього законопроєкту, все суспільство вже встигло обговорити шкоду, неприпустимість, недоречність і взагалі неможливість навіть розгляду норм, які там запропоновані. І тут він був зареєстрований. Сподівалися, що велика кількість звернень експертів, громадських організацій, активістів, асоціацій допоможе не підтримати проєкт цього закону. При цьому деякі комітети у себе на засіданнях розглядали проєкт цього закону й або не підтримували, або виносили низку зауважень і підтримали якісь альтернативи. Що сталося вчора? Банально отримали, очевидно, команду й голосували, не розбираючись", — сказала вона.

Читайте також: Перша ініціатива в Україні — експертка розповіла про нововведення щодо податків

Южаніна розповіла, чим загрожує ухвалення цього законопроєкту.

"По-перше, там велика частина змін у системі адміністрування податків. Це дає такі додаткові права податковим органам, про які не могли мріяти Азаров або Клименко за часів свого керівництва. Дають право нереформованій податковій системі, наприклад, списувати з мікро- та малого бізнесу заборгованості перед бюджетом з рахунків без рішення суду. Або звертатися до платника податків із запитом про інформацію, не ту, яка підтверджує правопорушення, а просто про будь-яку. Відсутність відповіді або неповна відповідь дає право на проведення позапланової перевірки.

Я не кажу вже про підвищення ставок податку. Ставки позначаться на всіх товарах і послугах, якими користуються громадяни України. Інфляція точно зросте, купівельна спроможність населення точно значно зменшиться. Ми будемо мати колапс на ринку нерухомості. Може вийти така ж проблема, як "Еліта-центр". Якщо говорити про безробіття, то деякі сфери вже порахували, скільки будуть змушені звільнити робітників. Наші підприємства не будуть конкурентними", — сказала вона.

Читайте також: Повернення сплачених податків: експерт розповів, як подати документи

Додамо, в законопроєкті передбачено підвищення податків практично для кожної галузі — від аграріїв до виробників алкогольних напоїв. Фахівці зазначають, що зміни в податковому кодексі потрібні, але тільки такі, які стимулюватимуть економічне зростання країни та допоможуть підприємствам перейти на інноваційний тип розвитку економіки, а не посилювати податковий тиск на підприємців. Економіці необхідні інвестиції тому, кажуть економісти, треба не підвищувати, а знижувати податок на прибуток для підприємств, що реалізують великі інвестиційні проєкти.

Джерело Україна 24 Теги