Стефанчук розповів про дисципліну в "Слузі народу": "Це зріз українського суспільства"

Перший заступник голови Верховної Ради розповів, чи можна позбавити депутата мандата за непокору партії

Стефанчук розповів про дисципліну в "Слузі  народу": "Це зріз українського суспільства"

Про дисципліну всередині фракції "Слуга народу" розповів перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук у програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24".

"Партія" Слуга народу" — це зріз українського суспільства. І це прекрасно, тому що у нас немає такого підходу, що ми щось забороняємо депутатам тощо. У нас дуже демократична фракція, і є єдина вимога, за якою вони всі підписали меморандум, - ми повинні виконати передвиборчу програму президента й програму партії "Слуга народу". Якщо хтось не голосує за ці речі, якщо проти — депутат повинен скласти мандат. Деякі люди висловилися проти й мандати не склали, є питання до їхньої доброчесності та їхніх намірів, але це залишимо на їхній совісті. Прізвища ці всі знають, всі, хто вийшов з фракції "Слуга народу", — сказав він.

Читайте також: Фанати СРСР образилися — Гончаренко про бійку у Верховній Раді

Стефанчук пояснив, чи дійсно можна виключити депутата з парламенту при виході з фракції.

"Є нюанси. Якщо людина зайшла за списками, це один варіант розвитку подій, якщо вона виходить з фракції, то автоматично втрачає мандат. Якщо це мажоритарник, там інша система. Але питання в іншому — в зрілості цих політиків і відповідності того, що обіцяли, й того, що ухвалили", — сказав він.

Стефанчук додав, що хоча "Слуга народу" ще не виконала всіх обіцянок, нічого з обіцяного вона не порушила.

Раніше Руслан Стефанчук розповів про заходи безпеки в законопроєкті про місцеві референдуми.

Джерело Україна 24 Теги