ПАРЄ прийняла резолюцію щодо кримських татар: чим важливий цей документ

Нардеп Марія Мезенцева розповіла, для чого потрібна резолюція ПАРЄ

ПАРЄ прийняла резолюцію щодо кримських татар: чим важливий цей документ

Нардепка з фракції "Слуга народу" Марія Мезенцева розповіла про резолюцію ПАРЄ щодо захисту прав кримських татар в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Ми не вважаємо це фінальною перемогою, вона повинна бути продовжена. Повинні бути імплікації та реалізації. Після вчорашньої фіналізації правок і голосування за резолюцію зі мною зв'язалося багато адвокатів, які працюють з кейсами політв'язнів, їх уже понад 130. Є люди, які пропали безвісти, є люди, яким загрожує навіть відвідування мечеті для спілкування з друзями, їх можуть звинуватити за статтями тероризму. Для того щоб адвокати могли в судових процесах забезпечувати ефективний захист, посилаючись на міжнародне гуманітарне право, ця резолюція була дуже важлива", — сказала вона.

Читайте також: Цвях у труну російської окупації — "слуга народу" про ініціативу в ПАРЄ

Мезенцева розповіла, що буде далі з прийнятою резолюцією.

"Вже наступного тижня ми проведемо за результатами голосування публічну дискусію з правозахисними організаціями, які спеціалізуються на Кримському півострові, а також з адвокатами, які ведуть справи в місті Армянськ і по всьому окупованому Криму. Судові засідання постійно затримуються, переносяться, судді поводяться зухвало, іноді не дотримуються навіть мінімальної поваги. Але ми розуміємо, що це долі людей, і якби нам не вдалося прийняти цю резолюцію... Навіть не віриться, що це сталося, тому що ми знали, як російське лобі відтягувало розгляд цього документа, наприклад, до вересня. Для нас це було неправильно, тому що Кримська платформа стартує 23 серпня", — розповіла вона.

Читайте також: Участь Путіна в саміті з ЄС знизить рівень напруги – політтехнолог

Нагадаємо, 23 червня в Страсбурзі було прийнято резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи "Порушення прав людини, вчинені проти кримських татар у Криму".

Джерело Україна 24 Теги