У Кабміні відзвітували за 5 років виконання угоди про асоціацію з ЄС

Ольга Стефанішина зазначила, що торгівля з ЄС позбавила Україну від торгової агресії Росії

У Кабміні відзвітували за 5 років виконання угоди про асоціацію з ЄС

В урядовому Офісі координації європейської та євроатлантичної інтеграції відзвітували про стан виконання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповіла, що зобов'язання України виконано більш ніж на 50%.

"Це вперше, коли ми підбиваємо підсумки всього періоду дії угоди, тобто 5 років. Офіційно така оцінка буде представлена ​​на наступному саміті "Україна - ЄС", який пройде восени. Але однозначно українців можна привітати сьогодні на пів дорозі до виконання всієї угоди про асоціацію, у нас є прогрес - понад 50% виконання всіх зобов'язань", - сказала міністр.

Читайте також: Євросоюз зробив новий крок до переходу на зелену енергетику: подробиці

Стефанішина зазначила, що торгівля з ЄС позбавила Україну від торгової агресії Росії.

"За результатами опитування бізнесу близько 40% керівників підприємств вважають, що їхнє підприємство виграло від впровадження угоди про асоціацію, понад 14 тис. компаній експортують до ЄС. Підписання угоди було одним із потужних стимулів відсікання російської економічної агресії, яка почалася паралельно з військовою агресією. І саме Європейський Союз став нашим основним торговельним партнером, ми виконали більш ніж половину своїх зобов'язань. І разом з ЄС переходимо до другої половини виконання угоди - ми говоримо про безвіз, про промисловий безвіз, митний, цифровий, енергетичний", - сказала Стефанішина.

Читайте також: Євросоюз розширюється: дорогу відкрили ще двом країнам

Нагадаємо, угода про асоціацію з ЄС набула чинності 1 вересня 2017 року. До цього протягом 5 років вона працювала в тимчасовому режимі.

Джерело Україна 24 Теги