Громадяни Росії становлять 100% військових на Донбасі - Арестович

Радник української делегації в ТКГ вважає, що настав час дати справжню оцінку війні

Громадяни Росії становлять 100% військових на Донбасі - Арестович

Радник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович в ефірі програми "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" розповів, скільки громадян Росії беруть участь у війні на Донбасі.

"Останнє засідання G7: Росія - сторона конфлікту на сході України, офіційна заява. Перший і Другий армійські корпуси 12-го територіального командування Південного військового округу РФ, які через непорозуміння називаються "народними міліціями" "ЛНР" і "ДНР" - це збройні сили Росії. З 2018 року 100% особового складу - це громадяни Росії. Зараз там перебувають близько 3,5 тис. кадрових російських військових як інструктори, оператори складної військової техніки, а частина - в підрозділах, зведених у батальйони. Напоготові стоїть 159-а дивізія, яка є основним резервом 1-го і 2-го армійських корпусів, вона шестиполкового складу", - сказав Арестович.

Популярні відео

За його словами, батальйони можуть бути оперативно задіяні у веденні бойових дій.

"Перші три батальйони - готовність доба, ще шість - готовність протягом трьох діб. Ці корпуси комплектуються, навчаються, управляються і забезпечуються Південним військовим округом Росії, який відповідає за окупований Крим і Чорноморський флот. Це така спеціальна війна, яка називається гібридною. Але це збройні сили Російської Федерації, це визнає переважна кількість країн-партнерів, і цей конфлікт давно кваліфікований", - сказав радник.

Читайте також: Можливі зрушення щодо Донбасу — в ТКГ назвали причину

Арестович вважає, що Україні потрібно дати справжню оцінку війні й вирішувати питання в юридичному плані.

"З іншого боку - Гаазький трибунал розглядає конфлікт на сході України як міжнародний збройний конфлікт з елементами внутрішнього конфлікту. Якщо дивитися правді в очі, потрібно говорити про те, що є певний елемент внутрішнього конфлікту, але ми повинні визначитися, в якій мірі, як саме, і вступити в складний юридичний процес у нас і в Гаазі. Восьмий рік війни, настав час дати справжню оцінку", - сказав радник української делегації.

Читайте також: Бойовикам прийшло значне поповнення - екскомандир "Азова" про Донбас

Раніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" заявив, що Мінські домовленості потрібно кардинально міняти.

Джерело Україна 24 Теги